Čo robiť s baterkou v prípade, že sa rozhodneš na pár dní zmiznúť niekde mimo civilizácie, na festival, roadtrip, alebo stanovať? Sú dve možnosti, upraviť si nastavenia tak, aby čo najviac šetrili baterku, alebo si zaobstarať Powerbank. Na dlhšie cesty ideálne oboje.

2 možnosti

S iPhonom a jeho batériou som nemal nikdy veľký problém. Vydrží mi celý deň, aj keď ho neustále používam, a to je najdôležitejšie. V noci sa nabije a takto to ide stále dokola. Keď však chcem na pár dní vypnúť, ísť niekam ďalej, kde nemusí byť toľko príležitostí na nabíjanie, nastáva problém. Ako udržať baterku pri živote čo najdlhšie?

V tomto článku sme vám priniesli návod, ako ušetriť čo najviac baterky vďaka nastaveniam iOS. Tie však nepredĺžia životnosť tak, aby si mohol fungovať niekoľko dní, a preto sa dnes pozrieme na problematiku z inej stránky – Powerbanky.

Existuje viacero typov týchto šikovných pomocníkov, vyzerajú ako rôzne prívesky, kryty, či celé „krabice,“ z osobnej skúsenosti však odporúčam zaobstarať si banku, ktorá vyzerá ako kryt a iPhone sa do nej vkladá. Áno, tvoj telefón síce priberie nejaké to deko a samozrejme sa to odzrkadlí aj na rozmeroch, nikde však nič nevisí, nepotrebuješ žiadny kábel a nie si viazaný na jedno miesto, kde telefón nabíjaš. Skrátka, robíš tak, ako doteraz, a telefón si sám „cucá“ energiu zo zásob bez toho, aby si museli niečo riešiť. Perfektná vec.

iPowerbank - svetapple.sk
iPowerbank – svetapple.sk

Kapacita

Dôležitým parametrom pri výbere a kúpe powerbanky je okrem ceny vždy jej kapacita. Zjednodušene to v praxi znamená asi to, koľkokrát sa z danej powerbanky tvoj telefón dokáže nabiť. Máš 1000mAh baterku v telefóne? Ak má tvoj powerbank 1000 mAh, za ideálnych podmienok spravíš 1 nabíjací cyklus.

iPhone 6 má kapacitu batérie niečo nad 1800 mAh, 5 a 5S okolo 1500 mAh, odporúčam preto kúpiť si Powerbank s kapacitou aspoň 3200 mAh resp. 2200 mAh, tak aby ste mali aspoň 1,5 nabíjacieho cyklu. Znamená to, že životnosť tvojej baterky sa zdvojnásobí a ešte ti aj niečo ostane.

iPowerbank pre iPhone 5/5S/5C a iPhone 6

Na internetovom obchode iPhonovo.sk sa objavili zaujímavé Powerbanky, ktoré spĺňajú všetky kritériá, ktoré sme spomenuli a navyše pridávajú aj pár pekných bonusov. iPowerbank pre iPhone 5/5S/5C disponuje kapacitou 2200 mAh a dodáva sa v dvoch farbách – Black a White. iPowerbank pre iPhone 6 disponuje vyššou kapacitou – 3200 mAh a kúpiť si ju môžeš v vyhotovení Gold a Space Grey. Všetky iPowerbanky ponúkajú LED diody pre kontrolu stavu nabíjania a ako bonus aj praktický stojanček na zadnej strane pre postavenie iPhonu. Powerbanky sú v obchode dostupné za veľmi príjemnú cenu, 24,99€ v prípade menšej a 27,99€ v prípade väčšej iPowerbanky.

Prečítajte si tiež  Video: Apple v iOS 16 omylom ukázalo, ako bude vyzerať Always-on displej v iPhone 14 Pro

Takže pokiaľ sa chystáš niekde vyraziť, odporúčame zaobstarať si takéhoto pomocníka na cesty, ktorý ťa podrží aj keď bude najhoršie. 🙂

iPowerbank - svetapple.sk
iPowerbank – svetapple.sk
iPowerbank - svetapple.sk
iPowerbank – svetapple.sk

Článok bol pripravený v spolupráci s iPhonovo.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -