Každý jeden z nás mal už niekedy ten problém, že sa jeho iPhone jednoducho vybil, poprípade nemal dlhšiu dobu prístup k zástrčke a tak musel šetriť baterku tak, ako to len bolo možné. Tento problém je celosvetový a iOS 9 prináša jedno z riešení, ktoré by výdrž malo predĺžiť niekoľkonásobne. Avšak aj iOS 8 má jednu funkciu, ktorá by mohla pomôcť!

„Odtiene sivej“

Každý z nás miluje farby a tie sú v prípade retina displeja na iPhone naozaj špičkové. Avšak v prípade, že treba šetriť baterku, je doslova nutnosť, aby tieto farby z displeja zmizli a ten sa premenil na fádnu čiernobielu. Áno, návod na to ako ušetriť nejaké to percento batérie je práve v čiernobielom móde alebo v originálnom názve „odtiene sivej“, ktorý si dokážeš aktivovať počas niekoľkých sekúnd. V kombinácii s nízkym jasom dokáže reálne ušetriť trocha baterky. Aj keď tu hovoríme možno o 10-15%, v spojitosti s ostatnými spôsobmi ako ušetriť baterku, to môže byť naozaj podstatná hodnota.

- Reklama -

Táto funkcia má však aj iné opodstatnenia. Napríklad pokiaľ človek číta článok na internete alebo čokoľvek iné a vyrušujú ho farby, jednoducho si ich môže vypnúť a čítať pohodlnejšie.

Ako si nastaviť „Odtiene sivej“?

(Nastavenia>Všeobecné>Prístupnosť>Odtiene sivej)

Takto nastavíš odtiene sivej - svetapple.sk
Takto nastavíš odtiene sivej – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.