Začiatkom týždňa sme sa dočkali spustenia aktualizácie iOS 15.1, ktorá priniesla na naše iPhony niekoľko noviniek. Dnes Apple spustilo prvé developerské beta verzie pre iOS 15.2, s čím príde niekoľko zmien v kategórii súkromia. Najviac však zaujme nový vizuál zoskupenia notifikácií na zamknutej obrazovke iPhonu či iPadu.

Funkcia zoskupovania notifikácií a upozornení sa prvýkrát ukázala s príchodom nového iOS 15. Vďaka tejto možnosti si užívateľa môžu nastaviť presný čas, kedy chcú naraz dostváať upozornenia na zamknutej obrazovke zariadenia. Napriek tomu, že funkcia je v obehu len krátko, Apple sa rozhodlo pre jej redizajn, ktorý dorazí v pripravovanej aktualizácii.

- Reklama -

Nový dizajn notifikácií prinesie jednotlivé karty upozornení, ktoré obdržia farebnú škálu v závislosti od farieb ikon jednotlivých aplikácií. Keď na zoskupenie notifikácií kliknete, otvorí sa vám kompletný prehľad na rozdiel od jednotlivých upozornení pod sebou ako tomu je v iOS 15 a 15.1.

iOS 15.2

Nový jablkový systém sa nesie v znamení úprav notifikácií už od začiatku. Okrem možnosti zjednotenia hlásení Apple pridalo nový Focus mód alebo redizajnované banery hlásení.

Dôležitým prvkom aktualizácie bude taktiež možnosť zobrazenia dát, ku ktorým jednotlivé aplikácie pristupujú a to ako v prípade natívnych apiek, tak aj od vývojárov tretích strán. iOS 15.2 je momentálne dostupný vo forme testovacej beta verzie pre vývojárov, no čoskoro by sme sa mali dočkať jeho spustenia aj pre verejnosť. Oficiálny dátum však Apple nepotvrdilo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -