Telekom na nič nečaká a tvrdo pracuje na čo najrýchlejšom rozšírení 5G siete po Slovensku. Všetko je momentálne smerované na Bratislavu, pričom po novom chytíte túto sieť aj v Bernolákove. Jej pokrytie sa totiž opäť mierne rozšírilo.

Dôležité je spomenúť, že 5G je momentálne dostupné aj v obciach: Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

- Reklama -

Dalo by sa povedať, že Telekom v súčasnosti pokrýva už drvivú väčšinu Bratislavy, pričom celkovo ide až o 18 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves i Záhorská Bystrica.

Aktuálna mapa Telekomu zobrazujúca 5G pokrytie na Slovensku: 

Operátor sa tiež zameriava na predaj mobilných zariadení, ktoré už túto super-rýchlu sieť podporujú. Aktuálne ide o 38 smartfónov, celkovo od siedmych výrobcov.

Pochopiteľne sem patria aj najnovšie zariadenia od Apple a to iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Dajte nám vedieť do komentára, či už máte vlastnú skúsenosť s 5G a ak áno, ako ste boli spokojní s jeho fungovaním. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTlačová správa telekom
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.