Pokiaľ sleduješ čo sa deje vo svete, určite si zaznamenal, že spoločnosť Apple predstavila prednedávnom stylus, zvaný ako Apple Pencil. Tento stylus slúži predovšetkým grafikom a dizajnérom na profesionálnu prácu s iPadom ale nájdu sa aj bežní jedinci, ktorí si ho zakúpia. Tu si však treba počítať s rizikom poškodenia Apple Pencil, pretože jej kontroverzné nabíjanie si nechcenú nehodu doslova pýta. Pozri sa, čo všetko ceruzka vydrží!

Odolnosť

Kto by bol povedal, že ceruzka Apple Pencil bude raz s hrdosťou odprezentovaná na Apple Keynote? Pred pár rokmi ešte asi nikto, ale to sme poznali Apple za“ krutovlády“ Steva Jobsa. Dnešná doba je už iná a Apple novú ceruzku skutočne predstavilo. O tom, čo by sa s ňou stalo, keby ju uvidel a chytil do ruky Jobs, si asi vieme urobiť všetci vlastnú predstavu. Dnes tu však ide o to, či je zariadenie dostatočne odolné, voči nechcenému odlomeniu z Lightning konektora, keďže nabíjanie je tak trošku zvláštne.

Samozrejme, že autorovi videa nedalo nevyskúšať aj to, či sa ceruzka nejakým spôsobom ohne alebo zlomí, pokiaľ na ňu bude vyvíjaný z oboch strán tlak tak, ako to poznáme napríklad z kauzy bend gate, ktorá minulý rok s iPhonom 6/6 Plus obletela celý svet. Na počudovanie, tento test zvládla s prehľadom a autorovi sa nakoniec zariadenie nepodarilo zlomiť, čo je ďalší dôkaz toho, že Apple vyrobilo pomerne odolný stylus! 🙂

 

 

Prečítajte si tiež  Aký je iPad 10,2" za 379€? Pozrite si perfektný unboxing.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.