Pokiaľ by ešte stále žil geniálny Steve Jobs, pravdepodobne by sme tento článok nikdy nepísali. Spoločnosť Apple má totiž v pláne vyrobiť iPad so stylusom (alebo možno stylus ako taký, úplne samostatne). Steve nemal na svete nič menej rád, ako práve spomínané stylusy. Doslova ich nenávidel a pravdepodobne by ich najradšej všetky polámal. Ako ale ide doba, stylusy naberajú na popularite a v dnešnej dobe sa dajú využiť omnoho efektívnejšie ako pred 10 rokmi. Apple si je toho vedomý, a tak podáva nový patent.

Písanie do dokonalosti

Apple si podal nový patent, ktorý tak trochu ukazuje niečo, čo sme tu mali možnosť vidieť ešte mnoho, mnoho rokov dozadu. Ukazuje transformovanie písaného textu so stylusom na displej obrazovky do digitálnej podoby. Je to teda to isté, ako to, čo využíva konkurencia už dlhé roky. Ty napíšeš nejaké písmeno, slovo či vetu do vymedzenej plochy a iPad z neho urobí spomínané písmeno, slovo či vetu v riadku. Avšak, aj keď tu táto technológia jestvuje už nejaký ten piatok, Apple ju spraví podstatne dokonalejšou a sofistikovanejšou.

Doteraz totiž existovala technológia, avšak len na veľmi malom množstve tbletov sa dala reálne využívať. Hlavným problémom bola totiž príliš dlhá odozva displeja kým daný text prepísal a v tomto prípade bolo naozaj rýchlejšie písať na klávesnici. Pri Apple by však malo byť všetko iné. Vzhľadom na to, že by stylus na písanie mali používať predovšetkým študenti, bude mať technológia omnoho rýchlejšiu odozvu. V patente sa spomína okamžitá odozva, vďaka čomu by všetko mohlo byť tak trochu prirodzenejšie. Druhým hlavným znakom by malo byť rýchle vracanie sa do textu. Ako sa to teda Apple všetko podarí zatiaľ nevieme, no určite spoločnosti držíme palce!

Stylus - svetapple.sk
Stylus – Appleinsider
Prečítajte si tiež  AirPods Pro budú mať do konca roka rovnaké predaje ako AirPods 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.