Smartfóny sú dnes plné technológii. Práve to znamená, že sa môžu pokaziť a na to nadväzuje následný servis. Existujú ale také zariadenia, s ktorými zas až toľko problémov nie je. Podľa posledného rebríčka Apple a Huawei vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny na trhu. Nie je to prekvapenie.

Apple a Huawei vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny.

To, že obe spoločnosti vyrábajú smartfóny v Číne nie je samozrejme dôležité. Dnes sa už v Číne produkuje prakticky všetko a tak kvalitu produktu ovplyvňujú celkom iné faktory. Spoločnosť Apple a Huawei ich majú ale evidentne zvládnuté celkom dobre.

- Reklama -

Vieme to vďaka perfektnej štúdii, za ktorou stojí spoločnosť Harris Interactive. Tá v Európe sledovala celkovo až 130 050 záručných reklamácií z reťazca Darty. Na základe zozbieraných údajov následne vytvorila rebríček produktov, ktoré sa kazia najviac, no a tiež tých, ktoré sa kazia najmenej.

Práve Apple a Huawei patrili medzi tých výrobcov, ktorí potrebovali vrámci 2 ročnej záručnej lehoty (tá platí len v EU) najmenej opráv. Znamená to teda, že sú veľmi kvalitné a používatelia si ich môžu bezstarostne ponechať dlhšie ako 2 roky. Pravdepodobnosť, že sa niečo pokazí (okrem baterky samozrejme) je len veľmi nízka. Výsledkom je aj údaj, ktorý hovorí za všetko.

iPhone SE má 3 roky, jeho najnižšia cena je cca. 260€. Oplatí sa ešte? - svetapple.sk
Aj staršie porudkty sú dnes veľmi populárne. Dôvodom je kvalita – svetapple.sk

Priemerný vek výmeny smartfónu je v krajinách EU na úrovni troch rokov. Ľudia teda nemenia produkty každé 2 roky na paušál tak ako by to možno niekto predpokladal. Navyše hardvér je tak ďaleko, že trojročné zariadenie môže technicky bez problémov ponúknuť tak 75% toho, čo zariadenie z roku 2020. To veru nie je veľký dôvod na výmenu.

Prekvapenie najmä u Čínskeho výrobcu

Úprimne, nie je žiadnym prekvapením, že produkty od Apple sú také odolné. Samozrejme problémy mať môžu no nám v redakcií prešli rukami desiatky zariadení a komplikácie boli iba minimálne.

Apple si vie dokonalo zladiť hardvér so softvérom a pokiaľ nám telefón nespadne a niečo na ňom nerozbijeme tak sa sa zvyknú objaviť len skutočne malé nedostatky (zaseknuté tlačidlo a podobne). Dlhodobú výdrž potvrdzuje aj to, že dnes bežne vidieť na ulici ľudí, ktorí stále spokojne používajú iPhone 6 z roku 2014.

Úprimne nás ale prekvapil práve Huawei, ktorý pravdepodobne zas až toľko peňazí do perfektnej kvality svojich produktov neinvestuje aby ich mohol predávať čo najlacnejšie. Napriek tomu sú zariadenia poctivé a vydržia dlho. Do komentára nám napíšte, či ste spokojní s kvalitou alebo by mohla byť na strane Apple aj trochu lepšia!

Apple a Huawei vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny. - svetapple.sk
Apple a Huawei vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny. – svetapple.sk

zdroj: PhoneArena

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJPhoneArena
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.