O batériách v iPhonoch sa toho píše veľa pomerne každý jeden deň. Nevydržia príliš dlho a tak ľudia siahajú po výmenách. Počas nich sa do zariadení často dostávajú nekvalitné falošné produkty. Apple bojuje proti neoriginálnym batériám dlhodobo. Takýto krok zaviedol teraz.

3Apple bojuje proti neoriginálnym batériám.

Video ukazuje, prečo by ste si nikdy nemali meniť baterku sami a ani lacnom servise. - svetapple.sk

Už dlhšiu dobu počúvame o tom, že Apple bojuje proti neoriginálnym batériám. Mnohým ľuďom, ktorí ich používajú sa toto príliš nepáči. Spoločnosť môže na vonok vyzerať, že jej ide iba o ušlí zisk, o ktorý prichádza, keď si používateľ nekúpi baterku od neho. Nie je to ale celkom pravda. Dôvod, prečo Apple nechce aby ste do svojho iPhonu dávali falošné baterky je celkom iný.

Problémom je ich spoľahlivosť a tiež fakt, že veľa krát neprešli žiadnym testom ani kontrolou. Mnohé z týchto batérii dokonca nezískali ani potrebnú certifikáciu a tak nemajú v zariadení čo hľadať. Ľudia si ich ale aj tak inštalujú. Batérie fungujú. Veľa krát ale omnoho kratšie ako by mali. Druhým problémom je potom nebezpečenstvo, ktoré reálne pri ich používaní vzniká. Môžu začať dymyť, horieť, nafukovať sa či dokonca v tých najhorších prípadoch aj explodovať. To už je ohrozenie zdravia nie len niekoľkých stoviek eur, ktoré má hodnotu váš iPhone.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.