Podľa Apple má iPad Pro predpoklady na to, že môže nahradiť desktopový počítač. Otvorene, môže, ale určite nie vo všetkom. Jednou z vecí, ktorú by užívatelia nielen iPadu Pro ale aj klasického iPadu uvítali, je viacero používateľských kont.

Zatiaľ hudba budúcnosti

Schopnosť prihlásiť sa do viacerých používateľských kont, spravovať vlastné nastavenia a prispôsobenia je doménou desktopových počítačov alebo notebookov. Apple s iPadom Pro to ignoruje, ale mal by nad tým uvažovať.

Najnovšie však Apple pridal nové možnosti do softvéru iPadu pre vzdelávanie v iOS 9.3, kde je možné používať iPad ako „Shared iPad“, teda zdieľaný iPad, ktorý ho umožňuje používať viacerým študentom s vlastným kontom a tak mať vlastné aplikácie či nastavenia. Podľa stanoviska spoločnosti Apple k týmto zmenám, je pre prihláseného študenta v iPade možný prístup k jeho všetkým aplikáciám, knihám a dokumentom.

Touch ID jedno z riešení

To, či sa Apple rozhodne túto funkciu rozšíriť aj pre všetkých používateľov nevedno. Prihlásenie by mohlo prebiehať aj vďaka Touch ID na iPadoch, ktoré túto čítačku odtlačku prsta majú. Po priložení by sa používateľ jednoducho prihlásil do svojho konta na iPade (Apple ID) a mal svoj obsah prístupný. Uvidíme, či v budúcnosti Apple pridá podobnú funkciu do svojich zariadení, no ak sa chce skutočne priblížiť počítačom, mal by.

screen shot 2016-01-11 at 3.14.19 pm

Zdroj: techinsider.com

Prečítajte si tiež  Kopírujú Apple a ešte sa tým chvália. Dynamic Island sa čoskoro dostane aj do Androidov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -