Apple tento rok prišlo prvýkrát v prípade iPhonu s technológiou OLED pre displej, ktorý dodal Samsung. Je to veľká zmena, avšak nemusí trvať ani rok. Vraj stačí málo a opäť môžeme nabehnúť späť na LCD panely. Dôvodom sú špeciálne verzie takýchto displejov, ktoré boli vyvinuté v japonsku. Tie by mali výrazne zmenšiť rámčeky okolo displejov a tým sa tak priblížiť k technológií OLED.

Novinka z Japonska

Novinka z Japonska ukazuje LCD panely so špeciálnymi kvapalnými kryštálmi, ktoré by teoreticky mohli takmer odstrániť bočné rámčeky. Odhaduje sa, že zmenšenie by dovoľovalo ísť na hranicu menšiu ako 1 milimeter čo je skutočne málo a Applu by to dokázalo vyriešiť obrovské množstvo všetkých možných problémov, ktoré má už dnes s iPhonom X a jeho displejom.

- Reklama -

Asi najväčší problém je pri tom paradoxne výroba. O displeje sa v súčasnosti stará Samsung a hoci ide všetko ako po masle, stále dodáva malý počet a nie taký, aký by Apple potrebovalo, aby dokázalo uspokojiť záujem trhu v čo najkratšej forme. S novými LCD displejmi by to ale problém byť nemal. Výroba by mohla začať kedykoľvek a množstvo by už záviselo len od spoločností, s ktorými by Apple podpísalo zmluvu. Všetko by fungovalo tak, ako to fungovalo predtým.

Nikde predsa nie je napísané, že Apple nemôže zmeniť technológiu zobrazovania ešte raz, aj keď by to bol jemne mätúci krok. Mohlo by ísť o dobrý nápad. Navyše by sa firma zbavila možných problémov s „duchmi“ na obrazovke, ktoré sa často tvoria práve na OLED paneloch. Či to tak bude alebo nie však ukáže až čas.

Displej - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.