Sú Vianoce a tak sa stále častejšie stretávame s peknými gestami či už od ľudí alebo od spoločností. Cupertinsky gigant si dlhodobo počas tohto obdobia buduje kvalitné PR a urobilo to aj dnes. Apple darovalo každému študentovi iPad, učiteľovi MacBook Air a škole iMac.

Apple darovalo každému študentovi iPad, učiteľovi MacBook Air a škole iMac.

Pri vzdelávaní vie elektronika a moderné technológie veľmi dobre pomôcť. Vedia to aj spoločnosti, ktoré ich vyrábajú a niekedy vrámci rôznych udalostí robia pekné gestá. Teraz spoločnosť Apple v spolupráci s Ellen DeGeneres (komička) a bývalou prvou dámou, Michelle Obamovou urobili radosť deťom, škole ale aj učiteľom.

- Reklama -

Jedná sa konkrétne o školu Randle Highlands Elementary School, ktorá sa nachádza vo Washingtone, D.C. Na tomto mieste sa vzdelávajú predovšetkým žiaci z rodín s nižšími príjmami.

Po novom sa však študenti budú môcť učiť (ale určite aj zabávať) vďaka úplne novým iPadom, ktoré získali od vyššie uvedeného tria. Ako už bolo naznačené v nadpise nezostalo iba na nich. Učitelia týchto študentov budú môcť lepšie pracovať vďaka novým MacBookom Air, ktoré dostali úplne zadarmo.

Apple darovalo každému študentovi iPad, učiteľovi MacBook Air a škole iMac.
Apple darovalo každému študentovi iPad, učiteľovi MacBook Air a škole iMac.

Okrem toho samotná škola získala od Applu ešte iMac (a to samozrejme nie jeden), ktorý môže využívať na rôzne účely (či už vzdelávacie alebo pracovné). Dôležitý je aj finančný dar vo výške 100 000$.

Pokiaľ si myslíte, že je to všetko tak verte tomu, že ešte stále nie je. Okrem toho, čo sme uviedli vyššie sa deti dočkali aj úplne nového basketbalového ihriska, na ktorom sa môžu zdokonaľovať vo svojich športových výkonoch. K celej tejto pomoci sa vyjadril aj sám, generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook.

„Každé dieťa si zalúži príležitosť na to, aby vytvorilo niečo, čo môže zmeniť svet“

Tim Cook.

Viac si môžete pozrieť aj na tomto videu od Ellen. Ako hodnotíte takéto gesto? Páči sa vám? Napíšte nám do komentárov…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.