Spoločnosť Apple je jednoznačne najúspešnejším predajcom mobilných zariadení v histórií. Hlavným dôvodom ale nie je to, koľko smartfónov dokáže predať. Dôvodom je to, koľko na nich dokáže zarobiť. Momentálne je síce v predajoch na druhom mieste, no jej najpredávanejší smartfón na svete opäť dokázal urobiť zisk, o ktorom sa sníva aj iným spoločnostiam!

Apple drží 91% ziskov z predajov smartfónov!

Apple je neuveriteľne úspešné v ziskoch z mobilných zariadení. Za tento rok opäť ukázalo, že konkurenciu jednoducho nemá a zarobilo široko ďaleko najviac. Vďaka obrovskej marži, ktorú má na svojom iPhone drží 91% ziskov zo všetkých mobilných zariadení. Nedoťahuje sa teda na neho ani zďaleka žiaden iný výrobca. Tí totiž majú spolu zvyšných 9%!

- Reklama -

Najzaujímavejšie ale nie je tých 91%. Ešte zaujímavejšie je totiž to, že Apple nie je najväčším predajcom smartfónom na svete. V rebríčku sa umiestnil za Samsungom až na druhom mieste. Na treťom mieste bolo potom Huawei.

Pekne po poradí, Samsung získal 23,9%, Apple 17,2% a Huawei “smiešných” 8%. Ako je teda možné, že Apple dokázalo získať zo všetkých predajov za rok 2015 až 91% ziskov?

Je to jednoduché, ostatné spoločnosti totiž predávajú smartfóny omnoho lacnejšie ako Apple a v ponuke ich majú naozaj obrovské množstvo. Apple predáva viacmenej len High End zariadenie a pri zisku približne 500-600$ na jednom predanom kuse je pomerne logické, že Apple drží v tomto smere tak obrovský podiel!

iPhone 6S - svetapple.sk

Len tak pre zaujímavosť, iPhone je pre Apple najdôležitejší produkt, každým rokom totiž z neho prichádza zisk okolo 68% čo je doslova neuveriteľné. Tento rok sa ale Apple určite nebude môcť tešiť na finančné výsledky. Predaje totiž majú podľa predpokladov poklesnúť, o iPhone 6S vraj nie je taký záujem ako minulý rok o iPhone 6, kedy sa ľudia o telefón vďaka väčším displejom doslova trhali.

Uvidíme, ako sa bude Applu dariť v predajoch aj naďalej, ale už teraz je jasné, že Apple je zatiaľ najúspešnejším predajcom smartfónov na svete. Nezabúdajme na to, že kedysi by to do predraženého iPhonu, na ktorom nebolo možné zas až toľko vecí robiť nikto nebol povedal.

Stal sa ale pravý opak a bol to práve iPhone, od ktorého začali odkukávať. Očividne sa im to ale príliš neoplatilo. Apple to všetkym jasne ukazuje! 🙂

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here