Na internete a sociálnych sieťach si určite v poslednej dobe zaznamenal nadmerné množstvo príspevkov, ktoré sa týkali teroristického útoku v San Bernardíne, kde istý Syed Farook a jeho žena Tashfeen počas jedného dňa zabili 14 ľudí. Bol to najhorší teroristický útok od 11.9.2001 v krajine. Americká vláda teraz bojuje proti Apple, ktoré nechce odomknúť Syedov iPhone 5C. Reakcia Apple je, že zabezpečenie jednoducho neobíde. Práve naopak IOS bude ešte bezpečnejšie! 

Apple ešte viac zabezpečí iOS, aby FBI nemala absolútne žiadnu šancu!

Ostro sledovaný súdny spor, ktorý okamžite zaujal média po celom svete naďalej pokračuje a ako sa ukazuje, bude to ešte veľmi zaujímavé. Apple schválne robí svoje zariadenia bezpečnejšie, aby mali používatelia svoje súkromie. To znamená žiadne backdoors, takže žiadna FBI ani iná zložka sa ti nikdy nebude hrabať v iPhone. To sa ale chlapcom z americkej vlády príliš nepáči a nariadili Apple aby s FBI spolupracovalo.

- Reklama -

Apple ale jednoducho povedalo, že nemá kľúče k iPhonom, ktoré si neukladá už od iOS 8 a FBI nemá ako pomôcť. Celý spor je veľmi medializovaný po celom svete a magazín The New York Times dnes prišiel so zaujímavou informáciou, že Apple začal riešiť ešte prísnejšie bezpečnostné opatrenia, ktoré budú ešte viac ochraňovať iOS. Zdá sa teda, že v Apple stratili trpezlivosť a keď americké ministerstvo obrany nariadilo Apple odomknúť ešte ďalších 12 iPhonov, rozhodlo sa vrátiť útok.

FBI verejne vyzval Apple k tomu aby vydalo špeciálnu verziu operačného systému iOS, ktorá by pomohla zisteniu hesla a taktiež znemožnila vymazanie iPhonu po 10 nesprávnych pokusoch, čož je nová bezpečnostná funkcia v iOS 9. Ak sa nad tým ale triezvy človek zamyslí zistí, že ak by Apple na niečo podobné pristúpilo, nemuselo by iPhony blokovať, veď načo. To je aj jeden z dôvodov, prečo má spoločnosť taký problém iPhone pre FBI odomknúť.

iPhone - svetapple.sk

Nejde tu totiž vôbec o to, že by spoločnosť nebodaj podporovala teroristov, práve naopak, odsudzuje ich tak veľmi ako to len ide. Ide tu skôr o to, že akonáhle by to urobila raz, mohlo by sa stať, že by to po nej úrady chceli znova a znova a keďže sa Apple pýši tým, že iOS je najbezpečnejší systém na svete, niečo podobné nepripustí. To je dôvod, prečo pre FBI nevydá špeciálnu verziu iOS. Systém bude práve naopak podstatne bezpečnejší aby neexistovala absolútne žiadna šanca, ako sa doň dostať.

FBI vraj už stihla zmeniť heslo na teroristovom Apple ID. Tomuto kroku zatiaľ nikto presne nerozumie, no Apple sa stihlo vyjadriť a vyjadrilo sa negatívne. Vraj to nebol dobrý krok, pretože znemožnil to, aby sa FBI dostala k dátam z iPhonu cez iCloud. Apple nechce, aby bol systém s backdoors zneužitý niekým, kým by zneužitý nemal byť. Hovoríme napríklad o citlivých dátach užívateľov, ktoré by tak mohol získať akýkoľvek hacker. S Applom súhlasia ja technologické giganty ako napríklad Google, Twitter či Facebook. Razante proti je potom Bill Gates či Donald Trump. Tí stoja na strane FBI!

iOS 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.