Juhokórejský Samsung už niekoľko rokov vyrába rodinku zariadení, ktorú označuje ako NOTE. Ide o zariadenia, ktoré majú obrovský displej a často sú priraďované skôr k tabletom, ako k smarfónom. Apple tento rok vytvoril juhokórejskej spoločnosti obrovskú konkurenciu svojim iPhonom 6 Plus. Dnes je v krajine pôvodu Samsungu 3x väčší záujem o Jablkové zariadenia ako o Galaxy Note 4! 

Kto by to len čakal?

Samsung už dlhodobo „rýpe“ do Apple formou niekoľkých trápnych reklám, ktoré v podstate nedávajú žiaden zmysel a spoločnosť si pomocou nich vytvára akýsi status 7 ročného dieťaťa. No, po smiechu býva plač a to sa potvrdilo aj v tomto prípade. Nové iPhony totiž slávia v Južnej Kórei, a teda v krajine rodiska Samsungu Galaxy S5 a Samsungu Galaxy Note 4 obrovský úspech. Ten je až taký veľký, že predobjednávky na nové iPhony sú až trikrát väčšie, ako v prípade Samsugnu Galaxy Note 4! Tu sa konečne ukazuje, aká bola antikampaň zo strany Samsungu „úspešná“.

V číslach

Apple malo len krátko po začatí predobjednávok , predobjednaných až 100 000 kusov nových iPhonov. Analytici sa zhodujú, že v porovnaní so Samsungom ide o trojnásobné číslo! Nových Note 4 sa totiž za rovnaký čas stihlo predobjednať len 30 000 kusov (taký bol obmedzený počet). Aby sme však stále nehádzali špinu na Samsung, do finálneho Jablkového čísla boli zahrnuté oba nové iPhony. Aj keby sme ho však rozdelili na polovicu, predajné čísla by predstavovali približne 50 000 predobjednaných kusov, čo je takmer raz toľko ako pri Samusngu!

Prečítajte si tiež  Jailbreak. Áno alebo nie ?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.