Spoločnosť Apple má na krku najnovšie ďalšiu žalobu. Tentokrát ale nejde o chybu “53” či napríklad o FaceTime. Ide o ďalšiu technológiu, ktorá sa objavila v najnovších produktoch spoločnosti. Všetci si pamätáme ako nám Tim Cook “s úžasom” predstavoval 3D Touch displej na iPhone 6S, ako neuveriteľnú novinku. No, ako sa dnes ukazuje, až taká novinka to zas nie je!

Apple má na krku ďalšiu žalobu!

Hoci je väčšinou spoločnosť Apple tá, ktorá podáva žaloby za porušovanie desiatok patentov, ktoré majú vo svojom vlastníctve, ani ona sama sa nejakým tým žalobám a následujúcim pokutám nevyhne. Dokonca nielen, že sa nevyhne ale oni sú tie pokuty aj poriadne mastné. O tých posledných sme ťa informovali napríklad aj tu o FaceTime a iMessage.

To ale zdá sa na začiatok roka ani zďaleka nie je všetko a prichádza ďalšia žaloba, tento raz ale od spoločnosti Immersion, ktorá tvrdí, že spoločnosť Apple porušila jej technológie na haptickú odozvu a 3D Touch displej. Ani zďaleka totiž nejde o takú novinku ako sa môže zdať a Immersion sa vraj bude brániť v plnej sile.

Základy svojej technológie vyvíja totiž už od roku 1993 a zrazu príde trošku “drzo” jedna z najhodnotnejších spoločností sveta, ktorá si ju len tak zoberie a začne ju ponúkať v najpredávanejšom smartfóne sveta. No a čo vlastne Immersion od Applu chce?

3D Touch - svtapple.sk

To je asi jasné, vo firme chcú byť jednoducho odškodnení za poškodzovanie patentov, no to nie je všetko. Nakoľko totiž Apple nemá licenciu na technológiu, ktorú vlastní Immersion, spoločnosť vyžaduje, aby jablková spoločnosť stopla predaje iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus v celej USA, to je samozrejme pomerne absurdné, ak ale spoločnosť súd vyhrá, Apple bude mať obrovské problémy.

Uvidíme, ako to celé dopadne pred súdom, ktorý sa bude konať v najbližšej dobe. Je viac ako pravdepodobné, že Apple zaplatí Immersion také peniaze, po ktorých prejdú aj jej riaditeľa šialené nápady ako zastaviť predaje iPhonu v krajine, ktorá tvorí ich najväčšie percento odberov. Ak ale bude riaditeľ silou mocou tvrdohlavý, Apple sa vážne nemá na čo tešiť!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here