iPhone je síce najmodernejší smartfón na svete, no stále netreba zabúdať, že je krehký ako váza a jeden nešťastný pád na chodník či dlaždice môže znamenať škaredú pavučinu na prednom dotykovom paneli. Apple tento problém zdá sa neustále rieši. Dnes získal patent, ktorý by vedel z rohov zariadenia vystreliť ochranné nárazníky. V praxi by bol ale nereálny!

Ochrana

Skoro každý iPhone, ktorý bol predstavený mal okamžite problém s tým, že stačí jeden pád na to, aby sa rozbil. To je pravda, Apple jednoducho viac rieši dizajn ako odolnosť. Preto sme si už tak trochu museli zvyknúť na to, že svoje iPhony nosíme v gumených púzdrach, ktoré zabránia odreninám či prasklinám na displeji. Očividne ale túto problematiku rieši aj samotné Apple. To za posledný mesiac získalo už druhý patent, ktorý by nejakým spôsobom chránil telo iPhonu.

Všetko by fungovalo na systéme akýchsi 4 nárazníkov, ktoré by sa mali nachádzať na každej strane tohto zariadenia. Akonáhle by senzory v zariadení detekovali pád, nárazníky by  sa automaticky z rohov vysunuli a telefón zachránili. Pripadá nám to trošku ako sci-fi a pochybujeme, že by Apple niekedy niečo podobné zakomponovalo do čistého dizajnu iPhonu štyri zvláštne otvory, no minimálne to znie zaujímavo!

Apple si chce patentovat další ochranné nárazníky pro iPhone. S nafukovacími plovoucími polštáři!

zdroj:appleinsider.com

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here