Spoločnosť Apple neustále prináša revolučné patenty, ktoré by mohli v mnohom pomáhať používateľom jej zariadení. Najnovšie sa na internete objavil pomerne zaujímavý patent, ktorý vyobrazuje špeciálny detektor dymu, umiestnený priamo v zariadení. Mohol by ti v prípade nečakaného požiaru zachrániť život! 

Detektor dymu

Spoločnosť Apple získala úplne nový patent, ktorý jej umožní zachrániť nejeden život, poprípade domácnosť používateľovi, ktorý buď nie je prítomný poprípade spí a o ničom nevie.

Tento patent jednoducho vyobrazuje detektor dymu, ktorý je schopný zareagovať na nebezpečenstvo ešte skôr, ako samotný používateľ a v tom prípade privolať potrebnú pomoc.

Pokiaľ by ti napríklad horel dom, byt, horská chata či hotel, iPhone zavolá hasičov a veľmi hlasno ťa na túto situáciu upozorní, v prípade že by si napríklad spal, by ťa zobudil hlasný alarm.

Detektor dymu by mohol byť ukrytý na spodnej strane zariadenia v miestach, kde sa dnes nachádzajú reproduktory, mikrofón či Lightning koncovka.

Znamená to teda, že by detektor dymu nijako nepoškodzoval dizajn zariadenia. Detektor dymu by sme mohli vidieť aj v nových počítačoch Mac či iPade. Je však možné, že sa ich nikdy nedočkáme. Ide len o patent a tie Apple ani zďaleka nevyužíva všetky!

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S6 vs. zverák, ani Iron Man nepomohol!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.