Apple má patent na detektor dymu v iPhone!

0

Spoločnosť Apple neustále prináša revolučné patenty, ktoré by mohli v mnohom pomáhať používateľom jej zariadení. Najnovšie sa na internete objavil pomerne zaujímavý patent, ktorý vyobrazuje špeciálny detektor dymu, umiestnený priamo v zariadení. Mohol by ti v prípade nečakaného požiaru zachrániť život! 

Detektor dymu

Spoločnosť Apple získala úplne nový patent, ktorý jej umožní zachrániť nejeden život, poprípade domácnosť používateľovi, ktorý buď nie je prítomný poprípade spí a o ničom nevie. Tento patent jednoducho vyobrazuje detektor dymu, ktorý je schopný zareagovať na nebezpečenstvo ešte skôr, ako samotný používateľ a v tom prípade privolať potrebnú pomoc. Pokiaľ by ti napríklad horel dom, byt, horská chata či hotel, iPhone zavolá hasičov a veľmi hlasno ťa na túto situáciu upozorní, v prípade že by si napríklad spal, by ťa zobudil hlasný alarm.

Detektor dymu by mohol byť ukrytý na spodnej strane zariadenia v miestach, kde sa dnes nachádzajú reproduktory, mikrofón či Lightning koncovka. Znamená to teda, že by detektor dymu nijako nepoškodzoval dizajn zariadenia. Detektor dymu by sme mohli vidieť aj v nových počítačoch Mac či iPade. Je však možné, že sa ich nikdy nedočkáme. Ide len o patent a tie Apple ani zďaleka nevyužíva všetky!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk