Apple je najväčšia spoločnosť na svete a to môžme považovať za jej najväčšiu výhodu ale aj nevýhodu. Prečo? Ľudia po celom svete totiž sledujú naozaj každý krok či každú chybu, ktorú urobí a okamžite o tom informujú najväčšie média na svete. Náhodou sa vyskytne menší problém a stáva sa z toho mediálne haló. Najnovšie sa objavil problém s Touch ID. Pozri sa o čo ide!

Problém s Touch ID

Prvý kontakt s Touch ID, senzorom otlačkov prstov, ktorý poznáme prakticky z každého iPhonu 5S a vyššie prišiel ešte v roku 2013, kedy vyšlo vyššie spomínané zariadenie. My sme boli medzi prvými, ktorí si model 5S zaobstarali a senzor už dva roky doslova milujeme. Sem tam ale mal svoje muchy a jeho používanie bolo mierne náročné, nakoľko nie vždy reagoval za čo mohol softwarový problém. Dnes ale podobný problém neriešim, keďže senzor funguje presne, teda až na zopár výnimok.

- Reklama -

Po tom ako si niekoľko používateľov aktualizovalo svoj iPhone na iOS 9.1, nastal u nich problém s reakciou Touch ID na ich prst. Väčšinou proces odomykania trval až príliš dlho, na čo nikto nie je zvyknutý, no našli sa aj takí, ktorým senzor vôbec nefunguje. Zatiaľ sa presne nevie, čo daný problém spôsobilo, no jeho riešením môže byť buď to tvrdý reštart telefónu poprípade restore cez iTunes a ak ani toto nepomôže tak už iba vydržať na nový update alebo telefón reklamovať v servise.

My si ale nemyslíme, že sa medzi vami nájde vôbec niekto, kto problém má a ak aj áno, nepôjde o väčší počet ľudí ako 5. Na internete sa totiž s týmto problémom zaoberajú obrovské média a to presne preto, lebo pri Apple sledujú každý krok. Tak schválne, máme tu niekoho s takýmto problémom?

touch-id

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.