Spoločnosť Apple sa nám už stihla pochváliť so svojimi predajnými číslami, ktoré naznačujú až 10 000 000 predobjednaných kusov iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus. Zároveň nám však Apple prezradilo, že nečakalo taký enormný záujem o nový iPhone 6S Plus a teda väčšiu verziu s uhlopriečkou 5,5″ a tak je zariadenie nedostupné. Ming-Chi Kuo sa však domnieva, že problém s nedostupnosťou je niekde úplne inde!

Problémy pri výrobe!

Problémy s nedostupnosťou nového iPhonu vraj vznikajú úplne niekde inde. Konkrétne pri výrobe a to konkrétne v japonskej firme Minebea, ktorá dodáva podsvietenie pre toto zariadenie. Výroba tohto dielu je vraj problematická a tak celkovo spomaľuje dodávky veľkého iPhonu. Apple však takéto veľmi vážne problémy už stihol vyriešiť tým, že kontaktoval ďalšieho výrobcu takýchto komponentov a to konkrétne spoločnosť Radiant. Tá by mala pomôcť s odstránením nedostupnosti väčšieho iPhonu.

Firma doposiaľ vyrábala niečo okolo 40% LED podsvietení pre iPhone 6S Plus, ale nakoľko má spoločnosť Minebea problémy, svoju produkciu zvýši na niečo medzi 70% až 80%. Výsledok by mal byť, že počas tohto mesiaca vyrobí spoločnosť Rediant niečo okolo 5 000 000 kusov tohto komponentu. Kuo napokon dodáva, že predaj počas prvého dňa bude v pomere asi 20/80 – iPhone 6S Plus/iPhone 6S. Apple v súčasnosti hlási pri iPhone 6S Plus dostupnosť 3-4 týždňov!

Prečítajte si tiež  Apple drží 91% ziskov z predajov smartfónov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.