Apple je spoločnosťou, ktorá v posledných mesiacoch zažíva neskutočné tržby, spôsobené ošiaľom, týkajúcim sa práve záujmu o nové iPhony 6/6 Plus. Celosvetovo uznávaný analytik Ming Chi Kuo, ktorý pracuje v spoločnosti KGI Seciurities tvrdí, že za posledný štvrťrok 2014 predá Apple najviac iPhonov vo svojej histórií. A teraz sa podržte, má ich byť až  71,5 milióna kusov!

Záujem

Apple začalo svoje Jablkové produkty predávať len pred dvoma mesiacmi, kedy vo svete spôsobili naozaj veľký ošiaľ. iPhony ponúkli väčšie displeje, ktoré prilákali množstvo majiteľov iných platforiem. Kým pomaly jeden ošiaľ, uvedenie iPhonu končí, začína ten druhý, ktorý nazývame Vianoce. Počas tohto sviatku zažíva Apple rekordné tržby, čo by sa malo podpísať aj na finálnom rekordnom čísle predajov nových iPhonov. Tie by totiž po novom roku mohlo vlastniť až 71,5 miliónov používateľov, čo je pre Apple neuveriteľný úspech!

Pokračovanie

Samozrejme, že začiatok predaja a Vianoce sú pre Apple dve najdôležitejšie udalosti, keďže počas týchto dní predá najviac svojich zariadení. Čo však po nich? No, predaje iPhonov logicky klesnú, ale nie až tak dramaticky, ako by sme čakali. Vraj sa začne predávať viac starších modelov, a teda 5S či 5C, ktorých cena by mohla výraznejšie poklesnúť. Za prvý štvrťrok, a teda za druhý fiškálny štvrťrok 2015 by mali predaje poklesnúť o 30%, čo znamená, že sa má predať „len“ 50 miliónov nových iPhonov!

Prečítajte si tiež  Tomuto sa hovorí ozajstné iPhone gemblerstvo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.