Pamätáš si ešte na časy, kedy sme mali k dispozícií len GPRS alebo Edge? Vtedy išlo o extrémne moderné a rýchle internetové pripojenie. V dnešnej dobe to už žiaľ neplatí a pokiaľ človek chytá „biedne“ 3G, už sa veľakrát cíti ako na okraji sveta. Realita je ale taká, že práve mobilná sieť 3G je už dosť rýchla a iPhone ju začal podporovať v roku 2008, keď predstavil iPhone, ktorý sa volal práve iPhone 3G. Dnes už máme 4G/LTE a veľké spoločnosti chcú využívať aj 5G. Apple dnes získalo licenciu na testovanie tejto siete.

Testovanie 5G

Určite vieš, aký je život príjemný s mobilnou sieťou 4G, ktorá je veľmi rýchla a naozaj nič cez ňu netrvá tak dlho, aby sme sa mali právo sťažovať. Vývoj ide ale dopredu a firmy chcú ponúknuť stále lepšie a lepšie pripojenie. Presne preto Apple podal žiadosť na získanie licencie (ktorú už medzičasom získal) od US Federal Communications Commission na testovanie mobilných 5G sietí.

- Reklama -

Znamená to teda, že Apple môže skúšať rôzne čipy a komponenty, ktoré takéto pripojenie zabezpečujú. Predpokladá sa, že by sme sa mohli samotného 5G dočkať už na budúci rok v ďalšom iPhone. Apple testuje 5G na frekvenciach 28GHz a 39 GHz. Testovanie prebehne v priestoroch a blízko kancelárií spoločnosti v Milpitas, kde pravdepodobne existuje oddelenie zaoberajúce sa práve mobilnou konektivitou. 5G by malo priniesť neskutočnú prenosovú rýchlosť až 1Gb/s.

A čo ty? Myslíš si, že 5G bude mať zmysel alebo ti plne stačí prenosová rýchlosť súčasného 4G?

iphone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.