Apple každý jeden rok ovplyvňuje svet tými najlepšími produktmi na svete. Ľudia ich milujú a v obrovských počtoch nakupujú, vďaka čomu ide o vôbec najhodnotnejšiu spoločnosť na svete. Apple 12. septembra predstavil dve nové generácie iPhonu. Bol to iPhone 8/8 Plus a iPhone X. Telefóny majú jeden problém, neprišli na trh celkom naraz. Kým iPhone 8 už voľne dostať, na model X sa stále čaká, až do 3. novembra. Apple ale nemyslelo na jeden zásadný detail.

Zvláštne časové rozloženie

Narážame konkrétne na fakt, ako zvláštne je celé toto načasované. Dnes je vraj dopyt po nových iPhonoch taký úbohý, že bez problémov môžeš vôjsť do ktoréhokoľvek Apple Store a vyberieš si presne tú kapacitu, verziu a farbu nového iPhonu 8, o ktorú máš záujem. Niečo podobné bolo doteraz nemožné, ale dnes sa to stalo realitou. Hejteri by sa samozrejme nemali predčasne radovať. Všetci len čakajú na model X. To je ale najväčší problém a je otázne, či si ho Apple reálne uvedomilo.

- Reklama -

Pokiaľ sa pozrieme na cenový rozdiel medzi iPhonom 8/8 Plus a iPhonom X, tak ide o nemalé peniaze. Nie každý je ochotný platiť tak veľa. V zásade iPhone X navyše ponúka len väčší displej a FaceID. Ináč je skoro totožný s iPhonom 8 a 8 Plus. Ak teda niekto čaká a pred kúpou si telefón vyskúša, môže si povedať, že kvôli takejto inovácií zas toľko peňazí navyše nezaplatí.

V tom prípade nastupuje negatívna reakcia, že počká ešte rok a vydrží so svojou 7-mičkou, prípadne si rovno 7-mičku kúpi, lebo teraz sa to veľmi oplatí a stále ide o viac ako aktuálny model. Apple malo podľa nás model 7 a 7 Plus z ponuky úplne vylúčiť, ale nie sme ekonómovia, aby sme mohli predpovedať, ako to bude fungovať. Možno, že sa mýlime my.

Samozrejme, netreba sa báť, že by to s tým X-kom či 8-mičkami bol nejaký predajný prepadák, ale treba si uvedomiť, že predaje môžu byť omnoho slabšie, ako v Apple predpokladajú. Nechceme ale prinášať negatívnu vlnu na predaje. Prajeme Applu, nech sa mu čo najlepšie darí!

iphone x - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.