V roku 2012 vystúpil na pódium Tim Cook v ruke držiac najnovší výdobytok svojej spoločnosti. Išlo konkrétne o iPad mini, ktorý sa dnes predáva v jeho tretej generácii. Tá však nepriniesla príliš užitočných zmien, a tak naznačila, že by mohlo Apple ukončiť vývoj tejto produktovej línie. Tvrdia to najmä Taiwanské zdroje, ktoré našli hneď niekoľko dôvodov, prečo už Apple nebude investovať do svojho malého tabletu!

Náznaky

Samozrejme táto správa neprichádza len tak z neba a na to, aby ju mohol niekto napísať, potrebuje aj adekvátny dôvod. Ten si zjavne v Taiwane našli a ide práve o to, čo nás v posledných dňoch najviac trápi. Mnoho svetových webov totiž kritizuje Apple za to, že svoj malý tablet nevybavil napríklad novým HW či fotoaparátom podobne, ako jeho 9,7″ brata. Apple zvykne nechávať zaostávať svoje zariadenia práve vtedy, keď už ich vývoj nemá ekonomicky význam a ďalej sa mu neplánujú nijako zvlášť venovať. Pekným príkladom je napríklad iPod Touch 5.generácie, ktorý bol naposledy vylepšený o 16 GB verziu.

ipad-mini_ipad-air_hashslush_4

iPhone 6 Plus

Prvým dôvodom, prečo by malo Apple ukončiť vývoj nového iPadu je predstavenie iPhonu 6 Plus. Ide o obrovský telefón, ktorý povedzme si pravdu, nie je až o toľko menší, ako samotný iPad. Navyše v sebe skrýva funkcie v podobe zobrazenia obrazovky, ktorá sa dá nastaviť aj vertikálne, čo si 5,5″ displej doslova pýtal! Mohlo by ísť teda o dôvod, pre ktorý by Apple znížil predaje tabletu. Navyše, sami sme majiteľmi iPhonov 6 Plus a taktiež vidíme, že kupovať nový iPad mini už jednoducho nemá zmysel!

lead-iphone6plus

12,2″ iPad Pro

Aj napriek tomu, že je Apple v podstate jednotkou na trhu, predaje ich iPadov stále klesajú, a tak sa musia zamerať na nové veľkosti. Riešením by mohol byť práve „obrovský“ iPad, ktorý by čiastočne nahradil aj váš počítač. Pokiaĺ by sa Apple nemuselo zamestnávať ´dalšou generáciou iPadu mini, mohlo by sa sústrediť práve na tento tablet!

ipad-pro-cover2

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.