Hoci sa pri jej predstavení musel Jobs v hrobe obracať, my celkom oceňujeme odvahu spoločnosti Apple predstaviť taký produkt, akým je ceruzka Apple Pencil. Ta nie len, že perfektne vyzerá ale aj perfektne funguje a využívajú ju grafický dizajnéri prakticky po celom svete. Jej druhá generácia by mohla priniesť dosť zásadné inovácie!

Nový patent

Najnovšie sa objavil patent spoločnosti Apple, o ktorý požiadali 3 inžnieri. Tento patent naznačuje, že Apple Pencil by mohla onedlho fungovať všade, nie len na povrchu displeja iPadu. Potvrdzuje to tak staršie špekulácie, ktoré presne veľmi podobnú technológiu popisovali. Mohol by si si teda kresliť napríklad na stole, no a to čo by si urobil by sa následne premietalo na displej na iPade.

- Reklama -

Patent, ktorý je označovaný číslom: 62/363172 hovorí o vytváraní obsahu pomocou elektronického vstupného zariadenia na neelektronických plochách. Samozrejme, podľa patentu nemáme bližšiu predstavu o tom ako by mohla podobná technológia vlastne fungovať, ale podľa toho ako poznáme Apple už určite poznajú sofistikovaný spôsob, ako toto celé zrealizovať. Najreálnejšie je však to, že jablková spoločnosť osadí do ceruzky snímač pohybu a orientácie, kameru či triangulačný snímač, ktorý bude založený na elektormagnetike či zvuku.

Patent nie je obmedzený na žiaden určitý povrch, Apple Pencil by tak mala fungovať prakticky načomkoľvek. Rovnako tak ale nie je nutný ani priami kontakt sp povrchom. To nám už prezrádza viac o tom, že by ceruzka mohla slúžiť aj napríklad pre virtuálnu realitu na kreslenie do priestoru. Samozrejme stále ide len o patent a to je v prípade Applu jedna veľká neznáma. Firma vlastní tisíce užitočných patentov na to ako množstvo technológií zmeniť, zlepšiť či úplne nahradiť. Skutočnosťou nateraz ostáva ale to, že len zlomok týchto patentov sa nakoniec dostane na svetlo sveta.

Apple Pencil je digitálna ceruzka, ktorá je v dnešnej dobe veľmi populárna napríklad u grafických dizajnérov. Vyzerá a funguje skutočne super - svetapple.sk
Apple Pencil je digitálna ceruzka, ktorá je v dnešnej dobe veľmi populárna napríklad u grafických dizajnérov. Vyzerá a funguje skutočne super – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here