Apple Pencil, teda stylus od Apple predstavený spolu s iPadom Pro slúži na lepšie ovládanie obrovskej obrazovky väčšieho iPadu z minulej jesene. Jeho plné využitie je však obmedzené, no našťastie len dočasne.

Zmena príde spolu s iOS 9.3

Podľa portálu MacRumors, spoločnosť Apple momentálne zamedzila používanie všetkých dostupných funkcií, ktoré Apple Pencil zvládne pre používateľov, ktorí si nainštalovali beta verziu iOS 9.3. Apple však sľubuje nápravu a možno aj nové gestá s príchodom iOS 9.3, teda v nasledujúcej aktualizácii operačného systému iOS, ktorej sa pravdepodobne dočkáme túto jar.

- Reklama -

Aktualizácia iOS 9.3 by mala priniesť novinky nielen v iPhonoch ale aj iPadoch a samozrejme, že aj v iPade Pro. Veľa používateľov sa sťažuje na neschopnosť využívať ceruzku od Apple naplno, no je to len dočasné. V súčasne dostupnej verzii iOS 9.2 je pomocou Apple Pencil možné napr. prepínať aplikácie, označiť text, skrolovať obsah, kresliť či písať.

Používatelia beta verzie tak tieto gestá vykonávať nemôžu a budú si musieť počkať na aktualizáciu. Tí, ktorí majú iOS 9.2 sa tohto obmedzenia obávať nemusia.

apple pencil 2

Spolu ale od seba

Apple Pencil je podľa Apple stará dobrá revolučná ceruzka, pomocou ktorej sa na obrazovke iPadu Pro dokáže nielen umelecky vyjadriť každý užívateľ. Medzi jej funkcie patrí aj rozpoznanie naklonenia, vďaka ktorému môžeš tieňovať. Nabíjanie je však prinajmenšom trochu zvláštne, keďže nabíjací Lightning kolík v hornej časti Apple Pencil sa zasunie do nabíjacieho konektora v iPade Pro, čo nevyzerá príliš prakticky.

Ako sme uviedli v úvode článku, stylus Apple Pencil bol predstavený s iPadom Pro pre jeho lepšie ovládanie. Jeho cena sa pohybuje okolo 100€, čo pri 1 000€ iPade Pro mohol byť stylus ako súčasť balenia. Pre porovnanie, ak by iPhone nebol predávaný s adaptérom, Lightning nabíjacím káblom a slúchadlami Ear Pods, všetky tieto produkty zakúpené osobitne by stáli okolo 80€.Prečo Apple nepribalil Apple Pencil k baleniu iPadu Pro? Je to stratégia, alebo reč zisku?

apple pencil

Zdroj: techinsider.io

Môže ťa zaujímať
- Reklama -