Spoločnosť Apple už od minulého roka čelí hromadnej žalobe, ktorá tvrdí, že spoločnosť poskytuje používateľom omnoho menej priestoru ako uvádzajú. Jednoducho, iOS 8 je pomerne veľký operačný systém a práve kvôli nemu sa z 16GB zrazu stane 11GB. Podľa Apple je táto žaloba neodôvodnená, mnohí majú na to však úplne iný názor!

Žaloba

Apple ponúka svoje iPhony či iPady v pamäťových verziách 16,64 a 128 GB. Posledné dve sú pre používateľa dostatočné, no prvá je naozaj úbohá. Nie každý je však náročným používateľom a niekomu jednoducho 16GB stačí. Avšak, potom ako si pozrie skutočnú kapacitu svojho telefónu, ktorú môže reálne využiť, zistí, že to až také ružové nebude. Okamžite si totiž všimne, že mu zrazu chýba približne 20% pamäte, ktorá je uvádzaná na krabičke. Z tohto pohľadu je teda žaloba naozaj odôvodnená, a mnohí jej pokojne môžu rozumieť.

- Reklama -

Avšak Apple má koniec koncov pravdu, že k tejto žalobe nemá nikto žiaden dôkaz a vlastne ani nemôže mať. Prečo? Je to jednoduché, spoločnosť s nakúsnutým jablkom ponúka 16GB pamäťové čipy, takže v tomto smere neklame. Jediné v čom môže zavádzať, je veľkosť iOS 8, ktoré je podstatne väčšie (zhruba o 1-2 GB). Tí, ktorí žalobu podali tvrdia, že to tak je naschvál s cieľom navnadiť používateľov ku kúpe väčšej a drahšej pamäťovej verzie. Apple naopak tvrdí, že iOS 8 si jednoducho vyžaduje viacej miesta ako jeho predchodcovia. V konečnom dôsledku teda zistíme, že je to len tvrdenie proti tvrdeniu a to ako táto žaloba dopadne uvidíme až po tom, ako rozhodne súd.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.