Home Button je niečo, čo sa na Jablkových iPhonoch nachádza už 8 generácií tohto zariadenia. Môžme povedať, že toto tlačidlo sa stalo akousi ikonickou časťou iPhonu a počas svojej existencie sa raz zmenilo a to počas roka 2013, kedy prišiel na svet iPhone 5S aj so senzorom odtlačkov prstov TouchID, ktorý odstránil nakreslený štvorec.

iPhone so zabudovaným tlačidlom!

Podľa KGI, ktorého informácie bývajú dôveryhodné približne 50 na 50, spoločnosť Apple pracuje na iPhone, ktorý neprinesie hardwarové tlačidlo Home Button ale premení ho na dotykové tlačidlo, ktoré bude súčasťou displeja. Jeho súčasťou by samozrejme mal byť aj senzor odtlačkov prstov a taktiež by sme nemali ostať len pri dotyku ale mali by sme sa dostať aj k akémusi pocitu stlačenia, ktorý by priniesol Force Touch a TapTic Engine.

Práve vďaka tomuto riešeniu by sa mohol displej pretiahnuť až na spodnú časť zariadenia a iPhone by tak mohol byť omnoho viacej „friendly“ pre používateľa. Vďaka odstráneniu hardwarového tlačidla by sme sa navyše mohli dočkať ešte menšej hrúbky, avšak povedzme si popravde, to vôbec nie je potrebné.

Pokiaľ už počítaš peniaze a pýtaš sa, kedy bude ďalší iPhone predstavený, musíme ťa žiaľ sklamať. Pokiaľ Apple na niečom podobnom pracuje, dočkáme sa toho najbližšie pri iPhone 7 na budúci rok či pri iPhone 8 v roku 2018. Práve preto by si sa nemal dopredu tešiť, Apple si na niečo podobné určite nechá dostatok času! 🙂

Prečítajte si tiež  Návod: Ako používať portrétny režim na iPhone a docieliť fantastické výsledky?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.