Tak ako sme očakávali, spoločnosť Apple práve predstavila úplne nový iPad Pro pre rok 2021, ktorý ponúka revolučné zmeny. Zariadenie dostalo osemjadrový procesor M1, ktorý nájdeme aj v najnovších počítačoch Mac.

Výkon je tým pádom v porovnaní s predchodcom vyšší až o 50% a až 75x výkonnejší, než prvá generácia iPadu Pro z roku 2015! Okrem toho Apple vylepšilo aj grafiku, ktorá je oproti predošlému čipu A12Z výkonnejšia o 40% a až 1500x výkonnejšia v porovnaní s prvou generáciou iPadu Pro.

- Reklama -

Apple tento rok zapracovalo aj na kvalite pripojenia a po iPhone 12 je iPad Pro druhým produktom s podporou 5G! K zariadeniu tiež môžete pripojiť Thunderbolt 3 kábel a s ním preniesť obraz do displeja s rozlíšením 6K.

Technologický gigant sa zmeral aj na kamery, kde pridal niekoľko zaujímavých technológií. Používateľ si môže užiť napríklad Motion tracking (možnosť pracovať s hĺbkou obrazu pre lepšiu podporu zeleného plátna a AR apkami), Smart HDR 3 a ďalšie novinky.

Azda najzásadnejším vylepšením je prítomnosť Pro Display XDR v 12,9″ iPade, ktorý ponúka jas na úrovni 1000 nitov. Jedná sa o mini-LED zobrazovaciu jednotku, ktorá disponuje kontrastom 1 000 000:1, Dolby Vision a HDR10.

Základný 11″ model začína na čiastke 799$, zatiaľ čo väčšia 12,9″ verzia na čiastke 1099$.

Pripravujeme samostatný článok…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.