Po dlhej čakacej dobe sme sa konečne dočkali. Ešte v minulý týždeň Apple vydalo iOS 14.4 RC, po čom bolo prakticky jasné, že už o pár dní uvidíme plnú verziu operačného systému pre všetkých používateľov.

Spoločnosť Apple ho testovala celé týždne medzi vývojármi a verejnosťou. Prvé ohlasy sú veľmi priaznivé a podľa všetkého nie je dôvod na obavy.

- Reklama -

Pred inštaláciou si pripravte cca 1GB voľného miesta (iPhone 11 Pro) a po nej sa podeľte o prvé dojmy a postrehy v diskusii pod týmto článkom. Ak si chcete spríjemniť sťahovanie, v texte nižšie sa dočítate o všetkých zmenách a vylepšeniach… Čo na to hovoríte? Lepšie alebo horšie?

iOS 14.4 prináša nasledujúce vylepšenia pre iPhone:

iOS 14.4 obsahuje nasledovné vylepšenia pre iPhone:

 • Kamera dokáže rozpoznať menšie QR kódy.
 • Možnosť klasifikovať typ Bluetooth zariadenia v Nastaveniach na správnu identifikáciu slúchadiel pre doručovanie zvukových hlásení.
 • Hlásenia na iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max v prípade, ak nie je možné overiť, či je zariadenie vybavené originálnou Apple kamerou.

Táto verzia zároveň opravuje nasledovné problémy:

 • Na HDR fotkách spravených pomocou iPhonu 12 Pro sa mohli vyskytnúť vady obrazu.
 • Vo widgete Kondícia sa nemuseli zobraziť aktualizované dáta aktivity.
 • Klávesnica mohla pri písaní reagovať pomaly a nemusela zobrazovať návrhy.
 • V apke Správy sa mohla zobraziť klávesnica v nesprávnom jazyku.
 • Po zapnutí funkcie prístupnosti Switch Control mohlo prestať fungovať prijímanie telefónnych hovorov na zamknutej obrazovke.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke:

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

 1. Tak mam asi zly kus…ta klavesnica nerobi to vzdy, len niekedy….aktualizaciu samozrejeme mam 14.4, robilo to aj pred a robi to aj po aktulizacii

 2. Pocas prehravanie cez reprak sparovane s bluetooth sa obcas zastavi hudba, pred aktualizaciou to nerobilo
  Iphone se 2020 s jbl xtreeme 2,
  A niekedy pri otvoreni sms mi naskoci klavesnica so sekundovym oneskorenim, robilo to aj pred a aj po aktualizacii, som sklamany, jednoducho apple by malo frcat

  • Skús to poriadne nastaviť. Spárovanie je nastavené po novom. U mňa mám spárované cez Bluetooth len Beats Solo 3 Wireless a fungujú bez problémov. Klávesnica na iPhone SE 2020 ide bez problémov, najnovší softvér (iOS 14.4). Žiadne problémy neboli ani na iOS 13 s klávesnicou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here