Pokiaľ ste si chceli vyskúšať nové operačné systémy od Apple, ale zároveň ste nechceli riskovať vývojárske beta verzie, máme pre vás dobrú správu. Jablková spoločnosť práve spustila verejné beta testovanie pre verejnosť. Týka sa to iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14.

iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14 public beta

Deň, na ktorý mnohí fanúšikovia čakali je tu. Obľúbené verejné beta verzie si konečne môžete nainštalovať na svoje mobilné zariadenia. Oproti tým vývojárskym majú niekoľko výhod. Jedná sa o „overený“ operačný systém, ktorý obsahuje menej chýb a celkovo funguje o niečo spoľahlivejšie. Samozrejme stále netreba zabúdať na fakt, že sa nejedná o výsledné prevedenie. Či už máte teda verejnú alebo vývojársku betu, vždy sa stretnete s problémami.

Tie môžu byť najrôznejšieho charakteru. Často sa vyskytuje zamŕzanie systému, drobné bugy, prehrievanie zariadenia, vypínanie aplikácii, občasný reštart atď… Je toho viac. Pokiaľ chcete testovať nedokončený softvér, musíte s tým automaticky počítať. Na druhej strane si však môžete užívať novinky o celé mesiace skôr, ako všetci ostatní. Predpokladané vydanie iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14 je naplánované až na september alebo október 2020.

Nakoľko sa jedná len o veľmi čerstvú informáciu, zatiaľ vám nevieme povedať, ako je na tom prvá verejná beta so stabilitou, spoľahlivosťou a podobne… Čo vám však vieme odporučiť je, aby ste s ňou na svojom hlavnom zariadení radšej chvíľu počkali (kým nebude neskoršia „dokonalejšia“ verzia) alebo ju inštalovali výhradne na druhom iPhone (ktorý bežne nepoužívate). Nikdy neviete, ako sa systém zachová. V nepríjemnej situácii vie narobiť nepekné problémy…

Apple práve vydalo verejnú beta verziu pre iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14.
Apple práve vydalo verejnú beta verziu pre iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14.
Prečítajte si tiež  Dokáže ešte Apple opraviť iOS 11?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.