Včera som vo svojom článku vyjadril nespokojnosť s budíkom v iOS 8, ktorý ma nie vždy zobudí vtedy keď treba. Dnes by som chcel zaradiť ďalšiu sťažnosť smerom na Apple, keďže túto spoločnosť máme skutočne veľmi radi ale treba vysloviť kritiku aj nahlas. Spoločnosť predstavila iOS 8 ešte minulý rok a musíme si priznať, že po stránke stability to bola katastrofa. Ja mám problém na svojom iPhone 6 Plus, vypne sa, kedy sa mu zachce!

„Už sa mi nechce, idem spať“

Asi to si povedal iOS 8 v mojom iPhone 6 Plus včera v noci, keď bol mojim jediným partnerom na ceste z koncertu. Pravda, bol som naozaj unavený a vzhľadom na to, že som telefón využíval naozaj celý deň, ostalo mi už asi len 12% baterky. Vypol som teda Wifi, mobilné dáta, znížil jas a vlastne urobil všetky opatrenia pre to, aby mi telefón vydržal tú polhodinu, čo som išiel domov. Jediné čo robil bolo púšťanie hudby do sluchátok, čo však určite nepovažujem za energeticky náročnú úlohu.

- Reklama -

Počas cesty som naozaj šetril ako sa dalo. Celý čas som chcel len vydržať kvôli telefonátom, aby som všetkým oznámil, že som koncert prežil a vraciam sa živý a zdravý domov. To sa však už nestalo. Keď som zariadenie odomkol a chcel som si vybrať iného interpreta, stalo sa niečo, čo sa mi stalo už x-krát predtým. Telefón sa zhruba na 8% batérie z ničoho nič vypol. Keby sa to stalo napríklad pri 2% alebo 3% tak to ešte pochopím avšak pri 8% až 16% (áno aj pri 16% sa mi to už stalo) to je pre mňa osobne naozaj nepochopiteľné. Pred tým som bol totiž majiteľom prakticky každého iPhonu a bol som zvyknutý na to, že som si púšťal hudbu na 1% baterky ešte minimálne pol hodinu. Teraz mám 8% a telefón to nezvládne a vypne sa!

iPhone 6 Plus ma v tomto naozaj sklamal! - svetapple.sk
iPhone 6 Plus ma v tomto naozaj sklamal! – svetapple.sk

To najzaujímavejšie však ešte len príde. Po tomto malom incidente som v šľapajách po tmavej ulici a nočným tichom uvažoval či to nemôže byť kvôli chladu, keďže vonku naozaj nebolo najteplejšie, ale zrovna extrémna zima to tiež nebola. Skúsil som teda starý známy trik. Ošúchal som iPhone rukou po zadnom hliníkovom kryte, ktorý bol síce studený, no ani zďaleka nie „ľadový“, na iPhone som ešte nadýchal teplý vzduch a čo sa nestalo? Zariadenia sa odrazu zaplo.

Zapínalo sa však tak dlho, že po jeho zapnutí som mal už iba 3% baterky a odrazu sa vyplo. Na nabíjačke mi potom hneď po zapnutí ukazovalo okolo 4%, čo naznačuje, že nebol úplne vybitý. Prečo to teda iPhone robí naozaj netuším. nič podobné sa mi nestávalo ani v tých najhorších mrazoch a práve preto si myslím, že je to chyba iOS, ktorá proste nejako súvisí s ukladaním dát a procesov tesne pred vypnutím (kedy sa iPhone úplne vybije) Čo si o tom myslíš ty, stalo sa ti niečo podobné?

iPhone 6 a iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 a iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.