Dnes bolo Apple naozaj plodné. Predstavilo nový 9,7″ iPad, ktorý bude bojovať s nižšou cenovkou a výbornými parametrami, tak isto predstavilo 128GB iPad mini a tiež 128GB iPhone SE. Toto sme všetko vedeli dopredu, respektíve tieto zariadenia sme očakávali ešte pred tým, ako prišli. Čomu sme ale najmenej verili boli správy o takzvanom (RED) iPhone 7/7 Plus, ktorý sa pridá ku ostatným farebným variantám. Nemožné sa ale stalo skutočnosťou a onedlho budeme nosiť aj červené iPhony, vážne!

iPhone 7/7 Plus (RED)

Dnes síce Apple nepredstavilo nič veľké ani prevratné, ale určite nás všetkých veľmi milo potešilo lepšími cenami a novinkou, na ktorú sa práve pozeráme. Ide o iPhone 7/7 Plus, ktorý je rovnaký ako ten, ktorý nájdeme v súčasnosti v predaji.

Rozdiel je samozrejme iba vo farbe, ktorá je červená a ide o farebné prevedenie, ktoré bude zapadať do rodiny produktov (RED). Toto sme síce očakávali, ale neboli sme si celkom istí, či sa Apple bude aj pri iPhone uberať týmto smerom. Ako sa ale ukázalo, nemožné sa stáva skutočnosťou a my onedlho budeme vidieť na ulici aj červené iPhony, ktoré len tak mimochodom vyzerajú úplne super.

- Reklama -

Apple zmenilo aj farbu plastových pásikov, ktorá je rovnako červená tak, ako samotný telefón. Na renderoch od fanúšikov sme ich videli prevažne čierne alebo biele, čo teda zariadeniu veľmi nepasovalo. Takto to ale vyzerá výborne a sme radi, že niečo podobné má Apple v ponuke.

Len tak mimochodom, telefón nie je červený pre nič za nič a označenie (RED) má aj hlbší význam, ako len označenie farbenej varianty. Hoci sme si istí, že väčšina z vás tento význam pozná, nájdu sa aj takí, ktorí proste nevedia o čo ide. V krátkosti ide o boj proti zákernej chorobe AIDS. Apple podporuje istý fond, do ktoreho prispeješ práve kúpou takéhoto produktu (Apple má v ponuke napríklad aj (RED) príslušenstvá).

Okrem iného sa samozrejme snaží aj upozorniť na problematiku tejto zákernej choroby a dostať ju viac do povedomia. Každý rok je dokonca počas dňa proti AIDS na každom Apple Store na svete červené Apple logo a celý AppStore sa premení práve v znamení produktov (RED). Nový iPhone 7/7 Plus v tejto variante bude dostupný len pri 128GB a 256GB variantoch (čo nás trošku prekvapuje). Základná cena za najlacnejší model je v USA $749 čiže rovnaká, ako pri súčasných farebných variantách. Objednávky online budú dostupné už 24.3.

iPhone SE - svetapple.sk

Verdikt

Je veľmi pekné sledovať, že sa Apple uberá práve smerom pomôcť ostatným. Okrem toho, že vďaka tomuto prispeje na organizáciu niekoľko miliónov dolárov aj dostane chorobu a jej problematiku ešte viac do povedomia. Navyše to urobí aj samotnej spoločnosti dobré meno, nakoľko to nie je jediná akcia, pri ktorej Apple podporuje neziskové organizácie.

Ak ale na toto nehľadíš, tak nový variant vyzerá super a aj keď si myslíme, že si ho nájde prevažne dámska klientela, určite sa nájdu aj muži, ktorý na túto červenú nedajú dopustiť. Telefón je nádherný a výrazný, čo určite zákazníci ocenia. Len škoda, že nebol dostupnejší od začiatku.

iPhone SE - svetapple.sk

iPhone SE - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.