Apple predstavilo nový iPod Touch so 16 Gb úložiskom. Stalo sa tak len pred niekoľkými dňami, kedy pribudol do ponuky v internetovom Apple Store.

Farebné 16 Gb verzie

Najnižšiu verziu ponuky iPodov Touch predstavuje 16 Gb verzia. Ide  o iPod, ktorý bol dostupný len v jednej farebnej variante (space gray) a na zadnej strane zmizol 5 Mpx fotoaparát s mikrofónom a led diódou. Apple ho ponúkalo za 229 €. Po novom ho nahradí klasický „farebný“ iPod Touch, ktorý bude mať fotoaparát, mikrofón a aj led diódu. Jeho cena bude o 30 € nižšia ako pri predchodcovi, teda 199 €. Dôvodom výrazného zlacnenia má byť fakt, že súčasný iPod Touch je na trhu takmer 2 roky (september 2012) a používajú sa v ňom staré čipy „Apple A5“, ktoré boli predstavené ešte v iPhone 4S (2011) a zastaralý 5 Mpx fotoaparát.

Pokiaľ máte o 16 Gb iPod záujem, dostupný je zatiaľ len v americkom Apple Store v 6 farebných variantoch (žltá, červená, modrá, čierna, strieborná, ružová). Samozrejme v ponuke zostávajú 32 a 64 GB modely. Čo vy na to, kúpili by ste si iPod Touch za 199 €? 🙂

iPod-touch-16GB
V ponuke je samozrejme aj charitatívny „Product Red“ – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.