Podľa denníku Wall Street Journal Apple prerušilo vývoj obrovského 12,9″ iPadu kvôli iPhonu 6 plus. Ten nestíhajú vyrábať a preto Apple a jeho dodávatelia museli presunúť zdroje z vývoju nového zariadenia práve na výrobu najnovšieho iPhonu.

iPad 12,9″ sa mal začať predávať už v decembri tohto roku

Keďže dodávatelia nedokážu uspokojiť dopyt po iPhonoch 6, Apple po dohode s nimi rozhodol, že odloží vývoj a predstavenie nového, najväčšieho iPadu na neskôr. Pre dodávateľov je problém naplniť trh dostatočnými zásobami nových iPhonov, a preto by bolo takmer nemožné zároveň s výrobou displejov pre iPhone 6 spustiť aj výrobu väčších displejov. Veď napríklad Foxconn má problémy vôbec nájsť a zamestnať ďalších ľudí na výrobu, čo je už čo povedať, keďže fabrika sa nachádza v Číne.

- Reklama -
iPad 12,9 sa odkladá kvôli dopytu po iPhone 6 plus
iPad 12,9 sa odkladá kvôli dopytu po iPhone 6 plus

Zdroj spomedzi dodávateľov pre The Wall Street Journal povedal, že „Najvyššou prioritou pre dodávateľov je momentálne zásobiť neskutočne vysoký dopyt po iPhonoch s väčším displejom. Množstvo vyrobených 5.5″ displejov je momentálne nedostatočné. Bolo by veľmi náročné pre dodávateľov rozdeliť zdroje medzi výrobu v plnom výkone a rozbehnutie produkcie nových, 12,9″ displejov.“

Zdroj taktiež spomenul, že nový iPad by mal mať rozlíšenie podobné iPadu Air (2048 x 1536 pixelov), a že produkcia týchto displejov sa v decembri len začne. Predpokladaný príchod iPadu 12,9″ na trh je niekedy na jar 2015. Apple vraj očakáva, že iPad 12,9″ otrasie produktovou líniou iPadov.

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.