5Apple chystá na rok 2024 v iOS veľké zmeny a inovácie 

iPhone 16 iOS 18
Zdroj: SvetApple, YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

Blížiaci sa rok 2024 bude pre používateľov iOS rokom veľkých zmien a inovácií. Spoločnosť Apple plánuje v nasledujúcom období predstaviť niekoľko kľúčových vylepšení svojho operačného systému iOS / iPadOS, ktoré sa dotknú každého z nás.

Ich hlavným cieľom bude sprostredkovať významné vylepšenia a rozšírenie funkcionality pre iPhone a iPad, pričom k niektorým zmenám dôjde úplne dobrovoľne a do iných bude Apple dotlačené takpovediac nasilu. Dôvodom je fakt, že firma musí dodržať prísne zákony Európskej únie, ktoré sa týkajú App Store, komunikácie a podobne.

A keďže nechce z veľkého európskeho trhu odísť, rozhodla sa, že sa novým nariadeniam prispôsobí, no väčšina z nich nebude platiť nikde inde vo svete. Apple si to ošetrilo už v predošlom iOS 16, kedy sa začalo na zmeny pomaly, ale isto pripravovať.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Rovnako tak platí, že iOS 18 by mohol priniesť mierne prepracovaný dizajn používateľského rozhrania a taktiež sa v minulosti šepkalo o tom, že firma do značnej miery zapracuje na jeho spoľahlivosti a stabilite.

Ako iste viete, posledné roky to s vydaním iOS 16 alebo iOS 17 nebolo nič moc a systémy obsahovali nepríjemné chyby. S tým by mal iOS 18 definitívne skoncovať. To, čo v ňom s vysokou pravdepodobnosťou nájdete sa dočítate na ďalších stránkach → → →.

Späť