Spoločnosť Apple spolu s aktualizáciou iOS 10 nielen že pridala nové funkcie do aplikácie Správy, no zároveň pridala aj zaujímavú funkciu v podobe malého App Storu pre iMessage. Nové nálepky, hry alebo klávesnice si odteraz môžeš do iMessages sťahovať priamo z aplikácie, podobne ako u ostatných službách na posielanie správ.

Apple spustilo App Store pre iMessage v iOS 10

Apple už skôr počas predstavovania desiatich nových funkcií v iOS 10 ukázalo aj vylepšené iMessages, ktoré po vzore ostatných služieb, napr. Messenger, budú obsahovať dobre známe nálepky nielen od Apple, ale aj od ostatných spoločností či tém.

- Reklama -

Z utorkovým vydaním iOS 10 prišla aj ďalšia novinka, ktorou je malý App Store pre iMessage. V ňom nájdeš už nielen spomínané nálepky, ale aj rôzne hry či klávesnice, vďaka ktorým budeš môcť svoje iMessages odosielať inak ako kedykoľvek predtým. Prostredie obchodu je už klasicky známe a aj sťahovanie prebieha tak ako pri aplikáciách no s tým rozdielom, že stiahnuté nálepky budeš mať dostupné pri písaní správ. Zobrazíš ich klepnutím na ikonku App Store, hneď vedľa poľa, kde píšeš správu.

Tam uvidíš svoj naposledy použitý obsah a do obchodu prejdeš klepnutím na „+ Store“. Následne sa vysunie karta s obsahom obchodu a môžeš začať sťahovať či nakupovať. Je zrejmé, že v budúcnosti sa dočkáme mnohých zmien, ktoré ovládanie zjednodušia a aj prehľadanie bude lepšie. Dá sa to však pochopiť, keďže zatiaľ je obsahu málo. Na rozdiel od Messengera, sú vybrané nálepky v iMessage platené, čo môže odradiť mnohých od ich používania. No na druhú stranu, Messenger aplikácie nemá. Do vydania verejnej aktualizácie iOS 10 boli nálepky v iMessage dostupné tiež, no len cez klasický App Store výhradne s nálepkami od Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -