Ako sa dalo predpokladať, spoločnosť Apple prestala s tzv. podpisovaním starších verzií systému iOS, čo ma za následok znemožnenia čistej inštalácie iOS 9. Jedinou dostupnou verziou operačného systému od Apple je tak iOS 10.

Apple stoplo možnosť downgradu z iOS 10 na iOS 9

Apple tento krok robí pravidelne a ani pri iOS 9, napriek veľkej popularite sa nerozhodlo inak. V praxi to znamená to, že pokiaľ by si si chcel cez iTunes alebo iPhone či iPad inštalovať čistý iOS, jediná možnosť by bola aktualizácia na iOS 10.

- Reklama -

Smolu majú aj tí, ktorí by chceli iOS 9 cez IPSW súbor, keďže inštalácia skončí chybou. Apple chce týmto spôsobom prinútiť ľudí aktualizovať na najnovšiu verziu iOS, výnimku tvoria majitelia zariadení, v ktorých iOS 10 už nie je dostupný. Pre tých je posledná dostupná verzia iOS 9.3.5.

Prečo iOS 10?

Dôvodov, prečo by si podľa Apple mali inštalovať iOS 10 je niekoľko. Spomeňme azda aspoň dva, teda oprava bezpečnostných chýb a pridané nové funkcie. Práve toto by malo ľudí prinútiť porozmýšľať nad tým, či by nebolo vhodné svoje iOS zariadenie aktualizovať a používať najnovší dostupný softvér. Na druhej strane, mnohí pri inštalácii mali problém s aktivovaním iOS 10, ďalším sa nepáči spôsob odomykania na zariadeniach s alebo bez Touch ID alebo nové centrum ovládania či hlásení. Tak či onak, Apple bude na týchto zákazníkov tlačiť, rovnako aj na niektoré aplikácie z App Store, ktoré budú dostupné len na aktualizovanom zariadení s iOS 10.

iOS 10 Raise to Wake

Môže ťa zaujímať
- Reklama -