Spoločnosť Apple urobila jeden pomerne nezvyčajný krok, ktorý má hneď dve vysvetlenia. Jej minuloročné modely iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPad Air 2 totiž dostali podporu technológie Bluetooth 4.2. Túto technológiu priniesol ako prvý spomedzi iOS produktov iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ale ako sa ukazuje, spoločnosť ju použila aj pri starších zariadeniach.

Nová technológia

Na internetových stránkach spoločnosti sa objavilo pomerne horúce info, ktoré hovorí o tom, že Bluetooth 4.2 podporu prinášajú aj staršie zariadenia ako iPhone 6 či iPad Air 2. Popravde, táto informácia nás celkom zaskočila, nakoľko spoločnosť Apple nezvykne vylepšovať svoje zariadenia rok potom, ako ich predstaví a na trhu sa predáva už ich novšia generácia. Práve preto sa tu objavuje otázka či spoločnosť vylepšila Bluetooth vďaka updatu iOS 9 firmwaru alebo pozmenilo hardware priamo v zariadení.

Nad týmto môžeme zatiaľ iba dumať, nakoľko iPhone 6 nikto nerozobral a nepreveril, či obsahuje novší čip. Toto by mohol už čoskoro urobiť iFixit, ktorý je špeciálne zameraný na predaj takýchto vecí. Technológia Bluetooth 4.2 je až 2,4 krát rýchlejšia a podporuje 10 násobný dátový prenos, oproti svojej predošlej verzií!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here