Spoločnosť Apple predstavila pred pár dňami iPhone 13/13 mini a iPhone 13 Pro/Pro Max, pričom však celkovo pozmenila ponuku svojich smartfónov. Z predaja úplne vypadol iPhone XR (2018) a iPhone 12 Pro, respektíve 12 Pro Max (2020), ktoré nahradili novšie generácie.

Celkom nás prekvapilo, že firma zlacnela aj iPhone 12 mini a iPhone 12, pričom ho stále ponechala v ponuke. Ešte nižšiu čiastku ale zaplatíte za stále zaujímavý iPhone 11 a iPhone SE 2. generácie. Viac sme sa danej téme venovali v tomto článku.

- Reklama -

V uvedenej súvislosti sa však v Apple Online Store objavila zmena, ktorú onedlho pocítime aj na Slovensku. Z ponuky úplne vypadli 256 GB verzie dvoch najlacnejších zariadení, ktoré si dnes môžete kúpiť len so 64 GB alebo 128 GB úložiskom.

Dôvodom je zrejme vysoká cena 

5 skrytých gest a trikov v iPhone, o ktorých ste zrejme nevedeli
Zdroj: goffkeinpro / Shutterstock

Nad dôvodom tohto kroku by sme mohli samozrejme dlho polemizovať, avšak vysvetlenie je celkom jednoduché. Treba si uvedomiť, že hoci Apple predávalo aj 256 GB kapacitu iPhonu SE, v praxi stála až 649,00 €. Ťažko povedať, kto by bol ochotný zaplatiť takúto čiastku.

Prečítajte si tiež  Akú výdrž batérie má iPhone 13 v porovnaní s iPhonom 11 a 12?

Pri iPhone 11 by bola cena (po aktuálnej zľave) za tento istý model 749,00 €. No a to už si človek rozmyslí, či si nechce radšej priplatiť za modernejšiu verziu s nižším úložiskom.

Na záver len doplníme, že ak máte záujem o vyššie uvedené úložiska, stále máte relatívne vysokú šancu na ich nákup. Hoci ich Apple na svojom internetovom obchode už neponúka a čochvíľa ich prestane dodávať aj svojim partnerom, skladových zásob je ešte relatívne dosť. Vždy si však prepočítajte, či sa vám to naozaj oplatí!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.