Používatelia systému iOS sa dočkali aktualizácie operačného systému, ktorá pre bežného užívateľa prakticky neznamená nič, pretože žiadnu veľkú zmenu neobsahuje. Avšak ak sa na aktualizáciu pozrieme bližšie, vyriešila pomerne závažný problém v systéme.

Nebolo to zistenie Apple

iOS 9.2.1 nepriniesla žiadne výrazné zmeny dizajnu či používania, ktoré si bežný používateľ všimne, pokým priamo nevidí porovnanie s predchádzajúcou verziou. Podľa spoločnosti Apple, spomínaná aktualizácia obsahuje aj opravy bezpečnostných chýb, medzi ktoré patrí chyba, ktorá bola detekovaná pred tromi rokmi.

- Reklama -

Dvaja zamestnanci Adi Sharabani a Yair Amit spoločnosti Skycure, ktorá sa venuje online bezpečnosti prišli v roku 2013 na chybu v systéme, ktorú mohli zneužiť hackeri. Konkrétne ide o možný prístup a zneužití súborov cookies, ktoré mohli obsahovať citlivé informácie, heslá alebo informácie o kreditnej karte. Avšak, pre zneužitie by používateľ musel byť pripojený na wi-fi sieť, ktorá by bola kontrolovaná priamo útočníkom.

iOS 9.3 v príprave

Už na prvý pohľad sa zdá, že Applu trvalo odstrániť túto bezpečnostnú chybu veľmi dlho na to, že na ňu bola spoločnosť upozornená 3. júna 2013 zamestnancami Skycure. Apple momentálne pracuje na dokončení iOS 9.3, ktorý prinesie pár nových funkcií vrátane Night Shift pre používateľov iOS zariadení so 64 bitovým procesorom alebo uzamknutie poznámok Touch ID alebo heslom.

iOS-9.2.1

Zdroj: mashable.com

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here