Cupertinska spoločnosť Apple je známa predovšetkým tým, že každým rokom prináša novú generáciu svojho iPhonu. Tieto smartfóny sú jednými z najpredávanejších vôbec a začína sa špekulovať, že ich Apple začne predstavovať až dva krát do roka! Je to však vôbec možné?

Hlúposť alebo možná realita?

Webový portál Stabley Times nás oboznámil s jedným veľmi zaujímavým faktom. Podľa jeho správ a informácií z dodávateľského reťazca chce Apple urýchliť proces predstavovania Jablkových iPhonov a za rok predstaviť až dve generácie týchto smartfónov. Doteraz sme boli zvyknutí na Jablkovú novinku v septembri. Po novom by sme sa mohli dočkať iPhonu 6S/6S Plus už jar 2015. Táto konšpirácia síce môže znieť zaujímavo, no ide o veľmi nepravdepodobný scenár. Z minulosti si môžme pamätať len jedno zariadenie, ktorého dve generácie vyšli dva krát do roka. Šlo konkrétne o iPad 3 a iPad 4, ktoré sa od seba príliš nelíšili. Nezdá sa nám, že by chcelo Apple predstavovať iPhony až dva krát za rok, pretože je veľmi pravdepodobné, že by na nich strácal. Predsa len si množstvo majiteľov nakúpilo 6/6 Plus, a na 6S/6S Plus by jednoducho nemali dôvod prejsť po pár mesiacoch.

- Reklama -

iPhone6corners-420x356

Možno 4″ iPhone

Podľa zdroja chce Apple predstaviť nové iPhony už na jar. Počas tohto obdobia však už má Apple pripravené predstavenie hodiniek Apple Watch, pokiaľ sa pozrieme na nedávne udalosti, začína sa špekulovať aj o 4″ iPhone, ktorý by mal byť predstavený v prvej polovici budúceho roka. Pokiaľ sa teda zamyslíme, je možné, že po boku hodiniek Apple Watch bude predstavený aj nástupca iPhonu 5S či iPad Pro poprípade iPad mini štvrtej generácie! Aj napriek tomu, že má toho Apple na budúci rok pripraveného naozaj veľa, nemyslíme si, že uvidíme iPhone 6S/6S Plus skôr, ako v spomínanom septembri.

iphone-6-beats-music

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.