Apple predstavilo iOS 10 ešte pred letom 2016 a už počas tohto predstavovania nám bolo asi všetkým jasné, že ide o veľkú zmenu. Firma zmenila mnohé zaužívané zvyky a tak si budeme musieť zvykať znova. To môže byť niekomu nepríjemné, ale na druhú stranu, ovládanie dáva opäť raz väčší zmysel. Teda, ak funguje. iOS 10 je síce veľmi dobre optimalizovaným systémom, čo potvrdzujú asi všetci novinári. Aj keď je ale zvládnutý na jednotku, predsa len sa objavili malé chybičky. Tie s novou aktualizáciou zmiznú.

Nová aktualizácia

V podstate presne po dvoch týždňoch od oficiálneho uverejnenia iOS 10 prichádza už aj prvá aktualizácia systému, ktorá ale našťastie nebude už dosť zmenený operačný systém meniť, ale opraví len niektoré zásadné chyby, ktoré používateľom pri práci s ním vznikali. Tou prvou vecou je asi ovládanie Lightning EarPods. Používatelia, najmä nových iPhonov mali po celom svete vážne problémy, nakoľko klasický tlačidlový ovládač nefungoval a slúchadlá nosili vo veľkom na reklamácie. Ako sa ale ukázalo nešlo o hardvérovú chybu ale čisto o softvér, ktorý sa vyriešil novým updatom.

- Reklama -

Ak sa teda aj tebe stalo, že ti spomínané ovládanie nefungovalo a nevieš čo s tým, určite stiahni aktualizáciu. Vyšla predovšetkým preto, aby vyriešila tento problém, zvyšné sú už len banálne detaily. Tak napríklad opravuje aj problém, ktorý vznikal používateľom aplikácie Fotky, pri prihlásení sa do knižnice fotiek v iCloud. Toto prihlasovanie mohlo spôsobovať problémy, za ktoré mohol opäť zle nastavený systém. Vývojári ale chybu odstránili a všetko funguje tak, ako má.

Posledná oprava iOS 10.0.2 sa týka niektorých rozšírení aplikácií druhých či tretích strán. Niektoré rozšírenia si očividne so systémom úplne dobre nerozumejú a tak nefungovali správne tak, ako by fungovať mali, riešením je samozrejme opäť len aktualizovať systém, čím sa celá chyba vyrieši. To je v podstate aj všetko, čo od aktualizácie očakávať, ako sme videli na začiatku, ide vážne len o opravu niektorých chýb, nič viac. Najbližšia väčšia aktualizácia bude iOS 10.1. Nevieme kedy príde, no predpokladáme, že to bude v priebehu jedného až dvoch mesiacov. To či Apple príde v prvej väčšej aktualizácií s niečim novým, veľkým, si zatiaľ netrúfame povedať.

Predpokladáme, že ak ale prídu zmeny či novinky, budú skôr menšieho charakteru. Predsa len celý operačný systém prešiel už dosť veľkými zmenami a tak sa nám zdá ako pomerne nepravdepodobné, že by chcelo Apple meniť ešte viac, ale kto vie. O novinkách budeme samozrejme včas informovať tak ako vždy.

iOS 10.0.2

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.