Spoločnosť Apple počas včerajšieho dňa predstavila úplne novú, celkovo už 4. beta verziu mobilného operačného systému iOS 9. Spoločnosť sa pokúsila vychytať čo najviac chýb z predošlej bety a taktiež pridala niekoľko nových detailov, ktoré na nás budú čakať v septembri tohto roka. Aj ty sa vďaka našej redakcii môžeš pozrieť na to, čo nová beta prináša.

Domáce zdieľanie

Áno, čítaš správne, Domáce zdieľanie alebo po Anglicky „Home Sharing“ sa v 4. bete iOS 9 vracia späť a tak budeš môcť aj ty počúvať hudbu či čítať knihy cez toto zdieľanie. iOS 9 ho opäť podporuje. Domáce zdieľanie sa dá spustiť priamo v Nastaveniach.

- Reklama -
Home Sharing - svetapple.sk
Home Sharing – svetapple.sk

Fotografie budeš môcť vybrať aj z iCloud Drive!

Ďalšou novinkou, čo vlastne nie je až taká novinka len doposiaľ nebola objavená, je možnosť výberu fotografií z iCloud Drive nech si kdekoľvek. Bude to veľmi jednoduché. Pokiaľ budeš chcieť napríklad na Facebooku pridať fotku, budeš mať na výber z niekoľkých možností, medzi ktoré patrí aj výber fotografie priamo z iCloud Drive.

Výber fotografií cez iCloud Drive - svetapple.sk
Výber fotografií cez iCloud Drive – svetapple.sk

Apple Music

Apple Music sa v novej bete iOS 9 taktiež dočkal malého vylepšenia. Služba síce ostáva prakticky bez zmeny no možnosti pri výbere skladby boli vylepšné. Nachádza sa tu tiež označovanie srdiečok, tvorba rádií či rodinné zdieľanie. Je teda vidno, že spoločnosť Apple stále pracuje na novej hudobnej streamovacej službe.

Apple Music -svetapple.sk
Apple Music -svetapple.sk

Spotlight

Pokiaľ sleduješ Apple určite si neprehliadol fakt, že v novej verzii iOS 9 je úplne nové vyhľadávanie Spotlight, ktoré dostalo okrem nových funkcií aj akúsi „umelú inteligenciu“. Táto služba dostala po novom v nastaveniach nové nastavenie vyhľadávanie výsledkov.

Spotlight - svetapple.sk
Spotlight – svetapple.sk

Nové ikonky (Nastavenia)

Apple tiež zapracovalo na dizajne iOS 9 a pozmenilo niekoľko drobných ikoniek v nastaveniach. Ikonky sú viacmenej rovnaké. Zmenili sa najmä ich farby. Vo veľkom sa tu ukazuje červená, ktorá nahrádza sivú a bielu.

Nové ikonky - svetapple.sk
Nové ikonky – svetapple.sk

iPod Touch 6. generácie

Aj keď možno taká detailná novinka avšak stále je to novinka. Pokiaľ si si už stihol zakúpiť nový iPod Touch 6. generácie, budeš môcť na ňom otestovať aj nový operačný systém iOS 9. Beta číslo 4 totiž pirnáša jeho plnú podporu.

iPod Touch 6. generácie
iPod Touch 6. generácie

Handoff

V iOS 9 dostaneš rozšírenú možnosť Handoff, ktorá bude po novom môcť zobrazovať otvorené aplikácie z druhých zariadení aj na tvojom zariadení. Iste, to bolo možné už v predošlých beta verziách, teraz je však celá možnosť omnoho viac na očiach. V multitaskingu sa ti jednoducho zobrazí lišta a vytiahnutím spustíš danú aplikáciu.

Handoff - svetapple.sk
Handoff – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.