Apple sa rozhodlo, že svoj mobilný operačný systém iOS celkom prepracuje a pridá do neho ďalšie obrovské množstvo nevídaných noviniek, ktoré sme tu doposiaľ nemali. Tak napríklad, v iOS 10 budeme telefón odomykať ináč ako posledných 9 rokov. Ďalšie zmeny sú napríklad dostupnejšie widgety či príjemné doplnky v podobe iMessage, ktoré sú totálne prepracované a stojí to za to! Najnovšie Apple doplnilo 4 sady emoji ikoniek.

iMessage

Nové iMessages sú totálne prepracované. Apple sa rozhodlo, že pre majiteľov iPhonu, iPadu či Macu prinesie celkom nové správy, ktoré budú môcť konkurovať aj napríklad takému Messengeru od Facebooku. Prinášajú totižto omnoho viac možností ako Facebook a vyzerá to tak, že nás písanie v iOS 10 cez ne bude poriadne baviť. Máme tu veľmi zaujímavé novinky. Napríklad je tu kopec nových efektov, či už ide o bubliny alebo o samotný text, ktoré nám budú spríjemňovať písanie.

- Reklama -

Dokonca tu Apple pridalo aj poriadne pokročilé funkcie v písaní. Text bude môcť byť veľký, malý či farebný. Budeme si môcť posielať správy v čarovnom atramente, ktorý zotrieš, akonáhle prejdeš prstom po správe či priamo v bublinke naznačiť, že správu posielame ako by sme šepkali či kričali. Apple tu zamakalo aj napríklad na pozadí správ. Tie sú pohyblivé a animované, vďaka čomu môžeš mať napríklad strieľajúce ohňostroje a podobne.

Dočkáme sa aj rozšírených možností v podobe posielania Emoji ikoniek. Ikonky budú až trikrát väčšie ako dnes, budú teda výraznejšie a lepšie čitateľné. Ikoniek tiež bude viac, a to nielen vďaka tomu, že sa s príchodom samotného systému pridajú automatický nové, ale aj vďaka tomu, že ich niekoľko predstavila aj jablková spoločnosť.

Nové Emoji sady

Apple sa rozhodlo, že do iOS 10 prinesie takzvané „univerzálne aplikácie“, medzi ktoré patria práve tieto sady smajlíkov. Ak ich chceš používať musíš mať samozrejme nainštalovanú najnovšiu beta verziu iOS 10. V týchto aplikáciach potom nachádzaš rôzne verzie Emoji, ktoré budeš posielať vo svojich správach. Je to veľmi zaujímavý spôsob, ako rozšíriť paletu smajlíkov a zároveň si ešte viac vylepšiť písanie cez iMessage.

Nové 4 sady alebo univerzálne aplikácie, nazvi si ich tak, ako ti to lepšie sedí, prichádzajú s rôznymi druhmi Emoji ikoniek. Každá má svoj špecifický názov a taktiež svoj špecifický obsah. Ide konkrétne o „mikro-aplikácie“ s názvom Hearts, Hands, Classic Mac a Smileys.

Hearts

Takže začneme prvou sadou s názvom Hearts. Táto sada predstavuje presne to, čo hovorí aj jej názov. Nájdeme tu rôzne druhy srdiečok, ktoré poslúžia najmä zamilovaným párom. Ak sa niekomu zapáčia, začne ich používať častejšie ako tie na klasickej Emoji klávesnici, v tomto smere teda Apple rozšírilo to, čo doteraz pri písaní chýbalo.

‎Hearts
‎Hearts
Developer: Apple
Price: Free

Hands

Ďalšia sada sa nazýva Hands. Sú to v podstate ruky v bielej rukavici, ktoré poukazujú na klasické pozdravy a gestá, ktoré používame aj v bežnom živote. Všetky ruky vyzerajú byť pekne prepracované a z ich používania budeš mať určite dobrý pocit aj preto, že sú fotorealistické. Celkový dojem je teda úplne iný, ako dojem, ktorý nám dávajú ruky z klasickej Emoji klávesnice v iOS 9.

‎Hands
‎Hands
Developer: Apple
Price: Free

Classic Mac

Táto kolekcia je veľmi zaujímavá a poteší určite každého, kto nostalgicky spomína na staršie počítače spoločnosti Apple. Nájdeme tu totižto klasické ikonky priamo z Macintosha, ktorý bol predstavený v roku 1984 a okamžite sa stal prakticky kultovým produktom.

‎Classic Mac
‎Classic Mac
Developer: Apple
Price: Free

Smileys

Posledná aplikácia nesie názov Smileys. Z jej názvu opäť vyplýva presne to, aké ikonky vďaka nej asi získame. Sú tu celkom pekné 3D smajlíky usmiatych tváričiek, ktoré nikdy neomrzeli a tiež nikdy neomrzia. Hodia sa do každého chatu a sú pripravené pre tých, ktorím príliš „nešmakujú“ ikonky z iOS 9.

‎Smileys
‎Smileys
Developer: Apple
Price: Free

Samozrejme, aplikácie sú použiteľné len s iOS 10, z čoho vyplýva, že ak ich chceš vyskúšať, musíš byť buď beta tester alebo public beta tester. Ak aj nie si, tak sa na ne môžeš pozrieť cez obrázky. Je to jednoduchý spôsob, akým nám Apple ukázalo to, ako to celé bude vyzerať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.