Apple neustále pracuje na tom, aby boli jeho mobilné operačné systémy čo najdokonalejšie a aby priniesli čo najlepší používateľský zážitok. To ale v našom jazyku znamená aj to, že nesmú mať žiadne chyby, bugy a musia bežať ako po masle. Pri Apple to presne tak je, ale drobnosti sa nájdu vždy a tak tu máme updaty na opravu takýchto chýb. Práve aktualizácia 10.1 je jednou veľkou opravou obrovského množstva chýb. Poďme sa na to pozrieť!

10.1

Všetci robíme chyby a povedzme si na rovinu, že aj také dokonalé Apple už vôbec nie je tým, čím bývalo. Optimalizovať ale dnes už omnoho rozsiahlejší operačný systém môže byť veľký problém aj pre tých najlepších softvérových inžinierov, a tak sa musíme spoliehať na to, že postupne prichádzajú aktualizácie, ktoré jednotlivé chyby vznikajúce počas používania, opravujú. Dnes je tu jedna veľká aktualizácia. Konkrétne ide o iOS 10.1 a tá opravuje obrovské množstvo chýb, ktoré používatelia počas vyše mesiaca stihli nahlásiť.

- Reklama -

Konkrétne problémy asi teraz rozoberať nebudeme. Ich zoznam je veľmi dlhý a asi by sa ti to ani nechcelo čítať. Ak máš ale nejaký problém práve s iOS 10, určite aktualizuj, nič tým nepokazíš.

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

Portérty

iOS 10.1 však nebol len o oprave chýb, ktoré mohol spôsobovať doterajší systém. Okrem tohto všetkého, čo zrýchli a zostabilní naše iPhony totižto „odomkol“ pre používateľov veľkých iPhonov 7 Plus aj funkciu portrét. Tá funguje vďaka dvojitej šošovke fotoaparátu na zadnej strane a dokáže dať do popredia ľudskú tvár, na základe technológie, ktorá si z nej urobí plastický model a zvyšok, teda pozadie poriadne rozmaže. Vďaka tomuto efektu iPhone 7 Plus bude schopný vykonávať také fotografie, ako by boli fotené na naozaj kvalitnú zrkadlovku.

Technológia síce pravý objektív nenahradí, ale určite sa mu aspoň veľmi priblíži. Ak si vezmeme, že iPhone je zariadenie, ktoré váži sotva niekoľko gramov, pričom profesionálne zrkadlovky rádovo aj niekoľko kilogramov, je to ozaj fantastické! Ak máš teda iPhone 7 Plus, čo je v našich končinách stále trošíčku problém, iOS 10.1 by mal byť v tvojom prípade samozrejmosťou! 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 7 plus portrait

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.