Spoločnosť Apple vydala už piatu verejnú betu pripravovanej aktualizácie iOS 9.3.3. Uvoľnená bola len deň po sprístupnení druhej bety iOS 10 určenej pre developerov. Podľa veľkosti aktuálnej verejnej bety je jasné, že ide len o maličkú aktualizáciu, ktorá prináša len drobné vylepšenia. Tie samozrejme s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme vo finálnej verzii iOS 9.3.3.

Apple vydalo iOS 9.3.3 Public Beta 5

Ak si členom Apple Beta Software Programu, k dispozícii máš verejné beta aktualizácie systému iOS, ktoré vo svojom iOS zariadení môžeš mať o niekoľko mesiacov skôr, ako výjde finálna verzia.

- Reklama -

Najnovšia aktualizácia nesie označenie 9.3.3 a podľa všetkého bude jedna z posledných pred sprístupnením iOS 10 širokej verejnosti, ktoré je naplánované na túto jeseň. Práve nové iPhony, ktoré nám Apple ukáže na septembrovej WWDC, budú mať predinštalovanú najnovšiu verziu iOS 10. Tá už bude samozrejme finálna a so všetkými funkciami, ktoré možno ešte Apple do systému nepridalo.

Posledný iOS?

Nebude však obsahovať už žiadne nové funkcie, len vylepšenia, optimalizáciu a stabilitu v systéme. Keďže najstarší model iPhonu, ktorý iOS 10 podporuje je iPhone 5 s procesorom A6, o rok starší iPhone 4S sa desiatky nedočká. Je teda zrejmé, že iOS 9.3.3 bude pre týchto používateľov posledná aktualizácia iOS, na ktorej si Apple dá záležať. Tento iPhone, ktorý bol predstavený v roku 2011, už ani zďaleka nestačí za svojimi mladšími bratmi výkonom či funkciami (napr. Touch ID, pohybový koprocesor).

iOS 9.3.3 Public Beta 5

Môže ťa zaujímať
- Reklama -