Ešte počas prvých únikov a makiet, vytlačených pomocou 3D tlačiarní, sme sa mohli dozvedieť, že Apple použije hrubé, plastové pásiky a vyčnievajúcu šošovku fotoaparátu, ktorú dnes nazývame  „bradavica“. Apple ju však na svojich oficiálnych fotkách či dokonca aj v oficiálnom videu vyretušovalo, prečo?

Hanbia sa v Coupertine?

Jedná vec je to, že to skrátka nevyzerá dobre a narúša to kódex každého iPhonu, ktorý bol doposiaľ predstavený. Johny Ive s jeho tímom dizajnérov totiž vždy predstavili dokonalý a čistý dizajn, ktorý nenarúšala žiadna „bradavica“, či iné podobné „drobnosti“. Každý iPhone, ktorý bol doposiaľ predstavený, bolo nádherným dizajnérskym kúskom a Apple mu vytvorilo nespočetné množstvo fotografií z každého uhla len preto, že bol pyšné na svoj posledný výtvor. Prečo teda vyretušovalo šošovku na zadnej strane hliníkového šasi iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus? Odpoveď na túto otázku sa pravdepodobne nikdy nedozvieme, no môžme sa minimálne domnievať, že Apple nie je práve hrdé na tento dizajnérsky prešľap a snaží sa ho nenápadne zakryť. Veď posúdte sami!

iphone-6-image-7
Apple nevieš, kde je „bradavica“? Nie, veď pred chvíľou bola tu! – svetapple.sk

Treba ich aj pochváliť!

Aj napriek tomu, že „bradavica“ pravdepodobne nikoho veľmi nepotešila, rovnako ako veľmi kontroverzné, hrubé plastové pásiky, ktoré oddeľujú antény, treba Apple za tento krok z časti aj pochváliť. Keďže si v Coupertine dosť zakladajú na dizajne produktov, a častokrát ho uprednostnia pred technológiou, teraz tomu bolo presne naopak, a vďaka tomuto „drobnému“ prešľapu môžme natáčať videá v úplne inej kvalite. Stále však máme svoj názor, že keby bol celý iPhone o niečo hrubší, nič by sa nestalo. Zakrylo by to totiž šošovku, a zlepšilo vy to aj výdrž batérie. Tá však nie je žiadnym sklamaním už dnes!

iphone-6-image-6
Nikto by pravdepodobne nečakal, že Apple je natoľko ústupčivá spoločnosť aby si dovolila toto – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.