Spoločnosť Apple predáva a predáva a konkurenčné spoločnosti sa nestíhajú čudovať, ako to je možné. Ako môže predať niekoľko miliónov iPhonov za jeden jediný deň a to navyše ľuďom, ktorí produkt nikdy pred tým nevideli inde ako na fotkách či videách? To je jednoducho talent a umenie obchodovať. To, že Apple je v tomto smere skutočným umelcom potvrdzuje informácia, že tento rok bude predaný iPhone číslo 1 000 000 000.

Apple onedlho predá miliardu iPhonov

Pokiaľ si zaspomíname na dávnejšie časy, napríklad na rok 2010, iPhone nebol ani zďaleka tak známy a rozšírený ako je dnes. Ten kto ho v tej dobe mal, bol jednoducho frajer, pretože bol minimálne u nás na Slovensku považovaný za drahý a zbytočný. O pár rokov sa ale karta obrátila a máme pocit, že frajer je ten, kto používa staré dobré tlačítkové Nokie. iPhone je na každom rohu a poväčšine ide o najnovšie modely. Nie je teda náhoda, že miliardtý iPhone príde práve tento rok!

- Reklama -

Je to vlastne úplne jednoduché, za dlhých 9 rokov, počas ktorých sa iPhone vyrába stihlo Apple vyprodukovať niekoľko fantastických generácií a niekoľko naozaj úspešných modelov. Ten asi najúspešnejší a najpredávanejší je iPhone 6 ale svojimi číslami určite nezahanbí ani model 5S či 4S. Od roku 2007 do konca roku 2015 sa Applu podarilo predať neuveriteľných 896 miliónov iPhonov. Z tohto čísla sa predala polovica za posledné dva roky a tak je jasné, že hranica jednej miliardy padne práve počas tohto roka!

iPhone - svetapple.sk

Už dnes od začiatku roka bolo vraj predaných cez 50 miliónov iPhonov a tak je číslo niekde na úrovni 950 miliónov kusov. Ak to teda takto pôjde ďalej, miliardtý iPhone bude predaný už niekedy v lete. Apple bude mať dôvod na skutočné oslavy, je neuveriteľné koľko svojich smartfónov dokázalo za tie roky vyrobiť a ešte neuveriteľnejšia je predstava, koľko na nich zarobila, keďže marža je vyše 60% na každom jednom predanom kuse!

Podľa odhadov rôznych analytikov by sme sa dokonca mohli dočkať do roku 2020 dvoch miliárd predaných iPhonov. Vzhľadom na to, ako idú rýchlo predaje by sme o tom možno ani nepochybovali. Keď sa darí tak sa darí a darí sa predovšetkým Applu, čo je skvelé. Uvidíme, čo prinesie čas! 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.