Spoločnosť Apple má v poslednej dobe čo sa týka iPadov pomerne veľké problémy, vzhľadom na to, že pre používateľov iPhonov už nemajú nijakú pridanú hodnotu a jednoducho ich nepotrebujú. V spoločnosti si tento fakt veľmi dobre uvedomujú a tak začínajú robiť prvé kroky pre to, aby iPad oslovil aj tú cieľovú skupinu ľudí, ktorí oň už nejavia záujem. Do roku 2017 by mohol dokonca dostať OLED displeje!

Už sa to začalo

Aj keď si to mnohí možno neuvedomili, veľké veci sa začali s Jablkovým tabletom diať už minulý rok, kedy svetlo sveta uzrel iPad Air 2. Ten totiž ponúka neuveriteľne malú hrúbku, Apple A8X trojjadrový procesor, 2GB RAM, kvalitnejší fotoaparát, 3 farebné prevedenia, Touch ID a množstvo ďalšieho. Skrátka a jednoducho povedané Apple tu vlastne vylepšilo všetko čo sa vylepšiť dalo. Avšak ani to, zdá sa, nestačilo, keďže predaje iPadu sú síce o čosi lepšie, stále však nie sú také, ako tomu bolo v minulosti.

- Reklama -

To by však mohli nahradiť displeje, ktoré by spoločnosť Apple chcela do roku 2017 zmeniť z LCD na OLED. Dôvod je prostý a to taký, že aj keď sú displeje vynikajúce a ponúkajú slušné farby, OLED majú ešte lepšie farby a navyše sú omnoho tenšie ako LCD, vďaka čomu ich je možné zakomponovať do omnoho menšieho tela, čím by sa mohla teoreticky zväčšiť napríklad batéria.

Apple iPad s Bluetooth klávesnicou - svetapple.sk
Apple iPad s Bluetooth klávesnicou – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.