Apple je jednou z najväčších, najznámejších a najsledovanejších spoločnosti na svete. Takmer každý jeden deň sa v médiach o tejto firme vyskytne nejaká správa a to predovšetkým preto, lebo firma je akčná a stará sa o svojich zákazníkov a tiež o životné prostredie, čo si zaslúži aj veľkú pozornosť. Tohtoročná, už 9. správa, ktorá sa týka životného prostredia nám hovorí o úspechoch, ktoré sa Applu za uplynulý rok podarili. Čísla sú fantastické a v niektorých prípadoch veľmi zaujímavé. Apple môže obchodovať so zlatom! 

Apple ako obchodník so zlatom? Áno, vďaka recyklácií produktov!

Vo svete recyklácie a životného prostredia je medzi firmami Apple na jendom z popredných miest, čo sa týka snahy, činov a zvyšovania povedomia o tejto téme. Je veľmi dôležité starať sa o našu planétu a snažiť sa čo najviac využiť obnoviteľné zdroje či neznečisťovať naše územia. Presne o toto sa Cupertinsky gigant pokúša už dlhé roky a v najnovšej správe zverejnil informácie, ktoré sa týkajú práve recyklácie starých produktov.

- Reklama -

 Poďme teda na tie zaujímavé čísla. Začneme asi tým najzaujímavejším a najdôležitejším. Apple za rok 2015 dokázalo získať až neskutočných 40 370 ton materiálu len vďaka recyklácií svojich starých produktov. TO naozaj nie je zanedbateľné a je vidno, že sa o nás firma aspoň trošíčku snaží starať čo sa životného prostredia týka. Ďalšie číslo nám prezrádza to, v akej je hodnote zlato, ktoré je sa nachádzalo v recyklovaných zariadeniach. Apple dokázalo získať späť až 40 000 000 dolárov len zo zlata.

Apple - svetapple.sk

Toto číslo nie je asi pre firmu príliš veľké, veď za jednu sekundu zarobí pribline $1000, čož znamená, že je to asi zisk, ktorý sa rovná 12 hodinám. Každopádne je to obrovská suma pre bežného človeka. Možno množstvo z vás ani nevedela, že v produktoch Apple sa nachádza zlato. To je prítomné pri elektronike všetkého druhu a Apple si takto určite lepšie zaplatí náklady, ktoré muselo minúť na recykláciu zariadenia.

ďalším zaujímavým kovom, ktorý tu má veľké zastúpenie je aj meď. Tej sa za rok 2015 podarilo nazbierať až 1360 ton a Apple si tak prinavrátil cca. 6 miliónov amerických dolárov. Okrem iného sú tu v menšom zastúpení aj iné materiály ako napríklad striebro či kobalt. Aspoň teda vidíme, že recyklácia starých zariadení nie je úplne stratový obchod. Len tak pre zaujímavosť, tvoj iPhone obsahuje približne 30 mg zlata.

Recyklácia - svetapple.sk

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here